BTC : 66206 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.379 ₺ LTC : 320.8 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.5525 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Haberleri En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!

En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!

En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!
0
huobi_koinmedya

En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesine ulaştı! Bitcoin’in düşüşü ile birlikte en az 1 BTC hodl eden adres sayısı hızla arttı. Bu artış ne anlama geliyor?


En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı hızla artıyor!

Bitcoin’in değer kaybetmesiyle birlikte, en az 1 BTC hodl eden Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı giderek artıyor. Şu anda 800.000 kişinin hesabında en az 1 Bitcoin var.

 28 Mart’ta yayınlanan verilere göre, en az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode tarafından açıklanan bu rakam, 797.420 cüzdanın artık 1 Bitcoin’e veya daha fazlasına sahip olduğunu gösteriyor. Bu arada son 24 saat içinde, sayı 101 arttı.

En az 1 Bitcoin'e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!
En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!

Bazılarının, birden fazla cüzdana erişimi olabilir yani 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı, cüzdan sahiplerinin sayısıyla eşit olmayabilir. Cüzdan sahiplerinin sayısı önemli ölçüde farklılık gösterir ve bazıları da 1 Bitcoin’den daha düşük bir bakiyeye sahip cüzdanlara erişebilir.

koinmedya_brave

Analistlere göre, 1 BTC’nin üzerinde bakiyeye sahip cüzdan sayısındaki artış, Mart ayının başında düşük fiyatlar sayesinde büyük yatırımcıların veya balinaların akümülasyon yapmasından kaynaklanıyor. 

Bu artış, son düşüşün ardından, üretim maliyetlerinde değişiklik olduğu için özellikle madenciler arasında daha da yaygınlaştı. 

Keith Wareing isimli popüler bir analist tarafından desteklenen bir teoriye göre, bu ay Bitcoin’in 3,700$’a düşüşünde etkili olan madenciler, madencilik ödülleri Mayıs ayında 6,25 BTC’ye düştüğünde gelirdeki azalmayı dengelemek için, şimdi akümülasyona başladı.

Bu arada, diğer istatistikler yatırımcıların fonlarını borsalardan taşıdıklarını gösteriyor. Bu da mevcut koşullar altında hodl etmeyi, yani BTC’lerini satmamayı tercih ettiklerini gösteriyor.

koinmedya_brave
En az 1 Bitcoin'e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!
En az 1 Bitcoin’e sahip cüzdan sayısı tüm zamanların zirvesinde!

Ayrıca Glassnode’e göre, borsalardaki fon miktarı, BTCUSD’nin 7.300 dolar civarında işlem gördüğü Aralık ayından bu yana en düşük seviyede. Bu durum, Bitcoin’in yakın vadeli görünümü için iyi olmayabilir.

Peki analistlerin Bitcoin fiyat beklentisi nasıl?

Twitter’da popüler bir kripto analisti olan “The Moon” birkaç gün önce, Bitcoin grafiğinde oluşan alçalan bayrak formasyonuna dikkat çekti. Ve bayrak desteğinin kırılması durumunda, Bitcoin’in 2.400 dolara kadar bir düşüşe başlayabileceğini söyledi.

Filbfilb olarak bilinen bir başka analist, dün (27 Mart Cumartesi) takipçilerine, BTCUSD görünümünün, uzun vadeli hareketli ortalama direncine bağlı kaldığını söyledi. 

Ve durumu, “Tam anlamıyla bana, boğaların kontrol pozisyonunda olduğunu söylettirecek bir zaman dilimi yok” diye özetledi.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: