BTC : 64569 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.36 ₺ LTC : 304 ₺ USDT : 6.79 ₺ XLM : 0.4687 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Emtia endeksli kripto paralara yatırım yapmak en doğru seçenek olabilir mi?

Emtia endeksli kripto paralara yatırım yapmak en doğru seçenek olabilir mi?

Emtia endeksli kripto paralara yatırım yapmak en doğru seçenek olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Emtia endeksli kripto paralara yatırım yapmak doğru bir seçenek olabilir mi? Kripto para yatırımında en sağlam seçenek  hangisi olabilir?


Emtia endeksli kripto paralara yatırım yapmak mı ?

Kripto para alan pek çok kişi, kriptoların volatil yapısının pek de farkında değiller. Bu volatilite sayesinde iyi kazançlar elde edebildiğimiz gibi, bir yandan da yatırımlarımızı çok dikkatli takip etmek durumunda kalıyoruz. Çünkü kaybetme ihtimalimiz de kuvvetli.

Kripto paralara karşı olanlar ve küçük yatırımcılar bile, kripto paraların çok uzak olmayan bir gelecekte yatırım işlemlerinde kabul edilen bir seçenek olacağını biliyorlar. Ancak o zamana kadar bir çoğumuz çok zor bir satış sürecini yaşayacağız.

Hisse senetleri ve emtialara yatırım yapmaya alışkın olanlar, kripto paralara yatırım yapar mı? Cevap birazda onların içinde bulunduğu çevreye bağlı.

koinmedya_brave

Bknz: Kripto paralar 2 milyar bankasız insanın derdine derman olur mu?

Dijital altının ilk zamanları

Dijital paraların ilk günlerini hatırlayanların aklına mutlaka dijital altın tanımı da gelmiştir. Bu tanımda kullanılan dijital para kullanıcıların internet üzerinden altın alıp satmalarını sağlamıştı. Altın fiyatının pek düşmemesi, dolandırıcıların, bilgisayar korsanlarının ve siber suçluların bu dijital altını kullanarak suç işlenmesine ön ayak olmasına neden oldu.

Erkenden bu kadar başarı yakalaması dijital altının dediğimiz gibi yasa dışı işlemlere karışmasına neden olmuştu. Bu olaylar da sonunu getirdi dijital altının. Dijital altın hayatta kalmayı başaramadı ama, altında yatan temel yaklaşım yakın zamanda kripto dünyasında da kendini göstermeye başladı, bu sefer eski versiyonundan çok daha üstün özelliklerle.

E-gold namı diğer dijital altın en çok güvenlik sorunuyla baş edememişti. Blockchain teknolojisiyle desteklenen kripto paralara aynı dolandırıcılık ve sahtekarlık işlerinin kurbanı olmayacaklar. Yeni altın ve gümüş endeksli kripto paralar, mesela Kinesis, Bitcoin’in kullandığı türden bir blockchain teknolojisi kullanarak, dijital tokenler için gerçek altın ve gümüş tahsis edebiliyor.

koinmedya_brave

Bu işlem eski e-altın uygulamasından daha güvenli, aynı zamanda da altın ve gümüş ticareti yapmanın her zaman bilinen olumlu özelliklerini de kapsıyor.

O zaman, altın ve gümüş endeksli kripto paralar ile daha az volatil ve daha az değer kaybeden varlıklarla ticaret yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda blockchain teknolojisinin güvenliğinin keyfini çıkarıyorsunuz.
Yani bir çeşit kazan -kazan durumu

Bknz: Kripto paralar yatırım araçlarını değiştirecek

Emtia endeksli kripto güven verir

Kripto paraların en sorunlu yanı volatilite unsuru. Yatırımcıları bu piyasaya girmekte tereddüt ettiren, piyasanın volatilitesinin fazla olması. Bu nedenle pek çok yatırımcı blockchain tabanlı kripto piyasasına girmek için en azından bir iki kriptonun istikrar kazanmasını bekliyorlar.

Altın ve gümüş endeksli kripto paralar, genelde insanların bu piyasaya bakış açısını değiştirebilirler. Hatta, kripto paralara karşı daha fazla sağlıklı bir tutum geliştirmelerini sağlayabilirler. İyi bir para birimi her zaman istikrar ihtiyacındadır (nihayetinde insanlar eğer bu parayı kullanacaksa, tasarruf etmek ve gelecek planları yapmak isterler). Tabii hal böyle olunca, ortalama bir insanın gözünde, emtia endeksli kripto paralar bir güven ortamı oluşturabilirler.

Ne zaman emtia endeksli kripto paralar Bitcoin kadar tanınmaya başlar, işte o zaman piyasa bundan çok ciddi fayda görür.

Çözüm istikrarlı yapı

Emtia endeksli kripto paraların, Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dan daha istikrarlı bir yapısının olması, daha çok paranın bankalara değil de bu piyasaya girmesine neden olur. Özellikle değer dalgalanmaları yaşandığı zamanları düşünün, kimse parasını kaybetmek istemeyeceği için, emtia endeksli kripto paralar uygun bir çözüm olacaktır.Aksini düşünmek için de bir neden yok ortada.

Ekonomik krizin vurduğu bir zamanda, emtia endeksli kripto tarafından sağlanan istikrar, yatırımcılar için çok iyi bir fırsat olacak. Altın ve gümüş aslında önemini kaybetmedi, tahtından da düşmedi sadece çağa ayak uydurup şekil değiştirdiler.