BTC : 84373 ₺ ETH : 2859 ₺ XRP : 2.07 ₺ LTC : 401 ₺ USDT : 7.279 ₺ XLM : 0.7416 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Elon Musk ve Ethereum güzel bir ikili olurdu

Elon Musk ve Ethereum güzel bir ikili olurdu

Elon Musk ve Ethereum güzel bir ikili olurdu
0
huobi_koinmedya

Elon Musk ve Ethereum arasında yakınlaşma dedikodularına bizzat Musk cevap verdi. Elon Musk ve Ethereum güzel bir ikili olur değil mi?


Elon Musk ve Ethereum ikilisi

Kripto para piyasalarının güçlü aktörlerinin misyonlarını şu şekilde özetleyebiliriz.

Bitcoin: Küresel rezerv aracı.

Ethereum: Küresel bilgisayar.

koinmedya_brave

Ripple: Küresel ödemeler aracı.

Bu kripto paralar ve blockchain’leri için yukarıda ifade edilen misyonlar aslında hayal ve ulaşılmaz bir hedef değil. Hali hazırda Bitcoin cinsinden biriktirilen mevduat miktarı yaklaşık 170 milyar dolar. XRP ise yıllık milyarlarca dolar değerinde fonun aktarılmasında köprü para birimi vazifesi görüyor. Ethereum blockchain’i ise yüzlerce dApps (blockchain tabanlı uygulamalar) ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapıyor.

Tesla ile gönülleri fetheden Elon Musk, Starlink projesi ile dünyanın her bölgesinde interneti kullanılabilir hale getirecek. Musk’ın yöneticisi olduğu SpaceX şirketi uzaya binlerce uydu göndererek küresel bir ağ oluşturmayı planlıyor. Bu ağ sayesinde dünyanın her bölgesinde internete erişim sağlanacak. Musk’ın Starlink projesine göre her dünya vatandaşı daha ucuz ve daha hızlı internete erişim sağlayabilecek. Musk’ın kuracağı bu dünyada Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın misyonu daha da gerçekleşebilir hale gelebilir.

Star Trek serisinin Kaptan Kirk’ü William Shatner’in tweet’i Ethereum yatırımcılarını oldukça heyecanlandırdı. Bu tweet’te Kaptan Kirk, Elon Musk’un Ethereum üzerinde birşeyler inşa ettiğini ileri sürdü. Ethereum yatırımcıları tam heyecandan dört köşe olmuşlardı ki Elon Musk bu haberi ilk ağızdan yalanladı. Musk:

koinmedya_brave

“Ethereum’a karşı değilim ama Ethereum üzerinde bir şey inşa etmiyorum” açıklamasında bulundu.

Aşağıda Elon Musk ve Kaptan Kirk arasındaki twitter yazışmasını görüyoruz:

Yukarıdaki yazışma Ethereum yatırımcıların geçici bir mutluluğuna yol açtı.

Kaynak