BTC : 81635 ₺ ETH : 1.773 ₺ XRP : 44.66 ₺ LTC : 7.641 ₺ USDT : 347.3 ₺ XLM : 0.231 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Elon Musk sonunda Bitcoin hakkında konuştu

Elon Musk sonunda Bitcoin hakkında konuştu

Elon Musk sonunda Bitcoin hakkında konuştu
0

Elon Musk sonunda Bitcoin ile ilgili görüşlerini paylaştı. Bir programda farklı konular hakkında konuşan Musk’a kripto paralar ile ilgili ne düşündüğü de soruldu.


Elon Musk sonunda Bitcoin hakkında konuştu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yakın zamanda katıldığı bir programda Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı. Onun için kripto paraların bir önemi olmadığını vurgulayarak, ilgilenmediğini belirtti. Ancak burada durmadı ve yorumuna devam etti.

Elon Musk son yıllarda oldukça popüler bir internet şahsiyeti haline geldi. Çeşitli programlara katılıyor ve internet topluluğunun da ayrılmaz bir parçası. Bu zamana kadar görüşü bilinmeyen bir alan vardı ki bu da kripto para sektörü.

Musk bugüne kadar tweetlerinde aralarında Bitcoin, Ethereum ve hatta Dogecoin de olmak üzere birkaç kripto paranın ismini zikretmişti. Dogecoin için en sevdiği konsept nitelendirmesini kullanmıştı. Ancak yine de hiçbir zaman bir kripto kullanıcısı ya da yatırımcısı olduğunu söylemedi ya da kabul etmedi. Hatta bu yöndeki duruşunu bile açıklamadı.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin nedir – Neden Bitcoin almalıyım?

Musk yakın zamanda “Third Row Tesla Podcast” programına katıldı. Burada çok farklı konular üzerine konuştu. Konulardan biri de kripto paralardı. Programın sunucusu direkt olarak Bitcoin hakkında ne düşündüğünü sordu. Musk ise üstü örtülü bir şekilde “ilgili değil, önemli değil” anlamına gelen bir cevap verdi. (Bitcoin kısmı videoda 1.33.00’dan itibaren)

Bununla da yetinmedi, gerçek düşüncelerini açıkladı

Elon Musk sonunda Bitcoin ile ilgili konuştu ama sadece bunu söylemekle yetinmedi. Konuşmasının devamında kripto ile ilgili gerçekte ne düşündüğünü anlatmaya başladı. Konsepti beğendiğini söyleyen Musk, ‘zekice’ olduğunu da kabul ediyor. Ancak buna rağmen yasa dışı para transferlerinde kullanılabileceği ile ilgili çekinceleri olduğunu da belirtiyor.

Şöyle konuştu: “Kanunun erişemediği işlemler var. Ve belli ki, farklı ülkelerde birçok farklı yasa var. Ve normalde, bu işlemler için nakit kullanılır. Ancak, yasa dışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için, yasal işlemlerde de nakit kullanılmalıdır. Yasadışı-yasal bir köprüye ihtiyacınız var. İşte, kripto burada devreye giriyor.”

İlgili – Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

Buna rağmen Musk yine de kripto paraların tamamen “dark” olmadığını da kabul ediyor. Yani bir dark web aracı olmadığını. Ayrıca artık nakit kabul etmeyen yerler de olduğuna dikkat çekiyor. İşte burada yasal olarak kripto için bir fırsat da var.

Musk, kripto paraları nakdin yerini alabilecek bir değişim aracı olarak görebildiğini ifade ediyor. Buna rağmen “birincil veritabanı” olarak görmediğini belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: