BTC : 81907 ₺ ETH : 2801 ₺ XRP : 2.134 ₺ LTC : 416.4 ₺ USDT : 7.033 ₺ XLM : 0.7625 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Elinizi çabuk tutun, altcoin sezonu yakında bitebilir!

Elinizi çabuk tutun, altcoin sezonu yakında bitebilir!

Elinizi çabuk tutun, altcoin sezonu yakında bitebilir!
0
huobi_koinmedya

Bazı yorumcular son günlerde piyasada yaşanan hareketliliği mini bir altcoin sezonu olarak değerlendiriyor. Ancak bu mini altcoin sezonu yakında bitebilir!


Altcoin sezonu bitebilir

Son günlerde Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), Synthetix (SNX), Cardano (ADA) ve VeChain (VET) gibi kripto paraların fiyatlarında ciddi bir değer artışı yaşandı. Crypto.com (mor), Cardano (turuncu) ve Ethereum (kırmızı) gibi kripto paraların ise Bitcoin’e kıyasla daha fazla değerlendiğini görüyoruz.

altcoin sezonu bitebilir

Bu hareketliliğin ardından kimi analistler 2017-2018 döneminde olduğu gibi bir altcoin sezonunun yaşanabileceğini ileri sürüyor. Bazıları da yaşananların geçici bir süreç olabileceğini iddia ediyor. Altcoin Traders’ın kurucusu altcoinlerde yaşanan canlılığın geçici olduğunu düşünenlerde. Analist paylaşımlarını Crypto Amsterdan ismi ile twitter üzerinden paylaşıyor. Crypto Amsterdan’a göre 4 nedenden dolayı altcoin sezonu bitiyor:

koinmedya_brave
  • Bitcoin hakimiyet oranı düşüyor ama haftalık destek seviyesine ulaştı ve tekrardan yükselişe geçecek.
  • Bitcoin fiyatları son 70 gündür dar bir koridor içerisinde hareket ediyor ve yakında volatilite artacak.
  • Volatilite hesaplamalarına göre 2017 yılından beri 4’üncü kez Bitcoin volatilitesi dipte.
  • Bitcoin genelde yılın 3’üncü çeyreğini kötü geçiriyor.

Crypto Amsterdan söz konusu analizlerini yayınladığı seride aşağıdaki grafiği de paylaşıyor.

altcoin sezonu bitebilirGrafiğe göre Bitcoin, Mart 2020’ye kadar yaşadığı süreci testten Mart 2020 sonrası dönemde yaşıyor. Bitcoin fiyatlarının 6,000 dolara kadar gerileyebileceğini iddia ediyor.

Crypto Amsterdan’ın öngörüleri doğru çıkar ve Bitcoin 6,000 dolara kadar gerilerse altcoinlerde de kanlı bir düzeltmenin yaşanması kaçınılmaz olur.

True Venture’ın kurucusu Kevin Rose’un uyarılarını unutmamak gerekiyor. Rose’ye göre altcoinlerin %99’ sadece çöplükten ibaret. Hiçbir fayda sunmuyor.

koinmedya_brave

Kaynak