BTC : 84799 ₺ ETH : 2807 ₺ XRP : 2.191 ₺ LTC : 426.9 ₺ USDT : 7.271 ₺ XLM : 0.7674 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Eğer Bitcoin 9000 dolar desteğini korumayı başarırsa…

Eğer Bitcoin 9000 dolar desteğini korumayı başarırsa…

Eğer Bitcoin 9000 dolar desteğini korumayı başarırsa…
0
huobi_koinmedya

Bitcoin 9000 dolar desteğini koruması, eski seviyeleri geri alması için önemli. BTC’nin 9,000 doların altına hızlı iniş ve çıkışı da pozitif bir işaret. Yine de dikkat edilmesi gereken hususlar var.


Bitcoin 9000 dolar desteğinin önemi

Bitcoin kısa süreliğine 9,000 dolar seviyesinin altına sarktı. Ancak yine de dip seviyesinden alımlar ile boğalar bu desteği geri aldı. Bu da ayıların şu an piyasa üzerinde yeterli güce sahip olmadığını gösteriyor.

Bu Bitcoin’in 9,000 doların altına kaydığı ve aynı gün geri çıktığı ilk olay değil. İki aydır böyle bir gidişat var. 10,000 dolarda da aynı şekilde yükseliş ve düşüşler gördük.

Ayrıntılar için güncel Bitcoin teknik analizi yazımıza bakabilirsiniz.

koinmedya_brave

Bitcoin 9000 dolar desteğini koruması, eski seviyeleri geri alması için önemli. BTC’nin 9,000 doların

Son birkaç haftadır Bitcoin global hisse senetleri piyasasının adımlarını takip ediyor. Bitfinex ve BitMEX borsalarında ise birçok long pozisyon açıldı. Hatta sıralamanın başındaki coinlerin çoğundan short pozisyondan çok long pozisyonlar var. Long pozisyonların yüzde 95 ile hakimiyetini görüyoruz.

Ayrıca borsaların Bitcoin bakiyeleri de düşmeye devam ediyor. Bu da yatırımcıların kripto paraları ellerinde tutmayı seçtiğini gösteriyor. Tabii bu bizim satış görmeyeceğimiz anlamına gelmez. Dahası, büyük bir satış long pozisyonların tasfiyesine yol açabilir ki “long squeeze” dediğimiz olayın oluşması da fiyatı aşağı çekebilir.

Josh Rager mevcut durumun nasıl bir devam oluşturacağı ile ilgili görüşünü paylaşıyor. Ona göre düşüşe rağmen Bitcoin’in güçlü kalabilmesi için 9,100 dolar seviyesini koruması gerekiyor.

koinmedya_brave

Josh Rager Twitter üzerinden şöyle yazdı: “Bitcoin’in kaydettiği seviyesi geri alıp alamamasını belirleyecek şey, 4 saat grafiğinde 9,100 doların üzerine çıkıp burada kapanış yapıp yapamamasına bağlı olacak.” Tweet ile aşağıdaki grafiği paylaşıyor.

Bitcoin 9000 dolar desteğini koruması, eski seviyeleri geri alması için önemli. BTC’nin 9,000 doların

İlgili – Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri

Bitcoin ve global hisse senetleri piyasası

Son düşüş Dow Jones ile yakından bağlantılı. 26,200’den 25,851’e düştü. S&P 500 ise şu an istikrarlı duruyor. Bitcoin’in son birkaç haftadaki fiyat hareketlerine bakarsak, genel olarak çoğunlukla global hisse senetlerini adım adım takip ettiğini görebiliriz.

Bitcoin fiyatı ile hisse senetleri piyasası arasında 12 Mart çöküşünden bu yana güçlü korelasyon var. Zaman zaman bu korelasyon zayıflasa da hala varlığı görülebilir.

Kaynak

Etiketler: