BTC : 84450 ₺ ETH : 2927 ₺ XRP : 1.919 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.5949 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Efsane milyarder yatırımcı: “Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin”

Efsane milyarder yatırımcı: “Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin”

Efsane milyarder yatırımcı: “Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin”
0

Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin. Bu sözler efsane milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones’a ait. Jones, ne kadar BTC sahibi olduğunu da bir röportajı sırasında açıklıyor.


“Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin”

Öyle görünüyor ki geleneksel finans sektörünün önemli oyuncuları da Bitcoin konusuna daha fazla ilgi göstermeye başlıyor.

Efsane milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, kripto parayı açık bir şekilde öven böyle kişilerden ilki. Ona göre şu an fiat paraların gördüğü çok yüksek enflasyon ortamının en karlı yatırımı Bitcoin olacak.

Popüler bir ekonomist de Jones’un son piyasa durumu ortamında lider kripto para hakkında söylediklerinin, şimdiye kadar yapılmış “en boğa” yorum olabileceğini belirtiyor.

koinmedya_brave

Analiste göre, Jones’un bu yorumu “akıllı paranın” BTC’yi nasıl gördüğünü gösteriyor. Ayrıca insanlara şunu da belirtmiş oluyor: Kripto paraların ve Bitcoin’in risk – ödül oranı, makro zaman aralığından bakıldığında güvenli bir yatırım olarak görünüyor.

İlgili – Bitcoin 2020 yılının en çok kazandıran yatırım aracı oldu

Paul Tudor Jones, varlığının yüzde 2’si Bitcoin’de tutuyor

Efsane milyarder yatırımcı Jones, “Şu ana kadar gördüğüm en karlı yatırım Bitcoin” diyor. Peki, kendisinin BTC olarak ne kadar yatırımı var? Son röportajında bu soruya cevap veriyor ve varlıklarını yaklaşık yüzde 2’sini Bitcoin’de tuttuğunu belirtiyor.

Bu arada fiziksel olarak Bitcoin bulundurmadığını, daha çok CME vadeliler üzerinde BTC fiyat işlemleri yaptığını da belirtmek gerek.

Yine de, henüz yeni olan Bitcoin piyasasına girmesi, kripto para birimi için önemli bir kilometre taşını oluşturuyor. Ayrıca Jones’un Bitcoin ile ilgili yorumlarının çok geniş kitlelere ulaşması da kurumsalların satın alma çılgınlığını tetikleyecek gibi görünüyor.

İlgili – Bitcoin performansı ile FAANG hisse senetlerine fark attı

Daha çok kripto paralara odaklanan saygın ekonomistlerden Alex Krüger de son tweetinde, Jones’un açıklaması ve yorumlarının, kripto sektörü için bir boğa etkisi getirdiğini belirtiyor. Ona göre yakında diğer makro yatırımcılar da kendi BTC yorumları ile ortaya çıkacak. Bu oyun değiştiren bir adım olabilir.

Alex Krüger ayrıca “akıllı paranın” piyasaya girmesinin, yakında yaşanacak yükseliş trendinin de bir işaret olduğunu belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: