BTC : 83405 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 1.888 ₺ LTC : 360.1 ₺ USDT : 7.646 ₺ XLM : 0.5859 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tüm öngörüleri gerçekleşen efsane analistten inanılmaz Bitcoin yorumu

Tüm öngörüleri gerçekleşen efsane analistten inanılmaz Bitcoin yorumu

Tüm öngörüleri gerçekleşen efsane analistten inanılmaz Bitcoin yorumu
0

Bitcoin fiyatlarında dün (02.08.2020) ciddi bir dalgalanma yaşandı. Buna rağmen Max Keiser’den inanılmaz Bitcoin yorumu geldi.


Max Keiser’den inanılmaz Bitcoin yorumu

Bitcoin dün 12 bin dolar seviyesinde ciddi bir direnç ile karşılaştı ve fiyatlar 10,500 dolara kadar geriledi. Ancak gelen alım baskısı ile BTC/USD paritesi tekrardan 11 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin’de yaşanan düzeltme çok kısa sürdü ama Bitcoin’i diğer kripto paralar da izledi. Etheruem ve Ripple başta olmak üzere tüm altcoin fiyatlarında benzer düzeltme formu oluştu. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki düzeltmeyi görüyoruz.

inanılmaz Bitcoin yorumu Tüm öngörüleri gerçekleşen efsane analistten inanılmaz Bitcoin yorumu

Günlük Bitcoin fiyatları 12 dönemlik hareketli ortalama seviyesinin üstünde işlem görüyor. Bu konuda Bitcoin fiyatlarında görünümün oldukça bullish olduğunu söyleyebiliriz. Teknik anlamda Bollinger Bandlarının üst sınırına denk gelen 11,950 – 12,000 dolar arasında bir direnç seviyesi oluşuyor. BTC, bu direnci kırabilirse 2019 yılının zirve değeri olan 14 bin dolara kadar hızlı bir sıçrayış yapabilir.

koinmedya_brave

inanılmaz Bitcoin yorumu Tüm öngörüleri gerçekleşen efsane analistten inanılmaz Bitcoin yorumu

Ünlü analist Max Keiser’e göre göre Bitcoin, 28 bin dolar seviyesine kadar ciddi bir dirençle karşılaşmayacak. Bitcoin rahatlıkla 28 bin doları görecek.

Max Keiser geçtiğimiz günlerde CNBC’nin ilgi ile izlenilen Fast Money programına bağlandı ve Bitcoin hakkındaki 28 bin dolarlık öngörüsünden bahsetmişti. Bugünkü tweet’inde söz konusu öngörüsünü yineledi.

Keiser, Bitcoin fiyatlarındaki yüksek öngörüsünü makro ekonomik göstergelere ve küresel para politikalarına dayandırıyor. FED’in hoyratça piyasaya dolar pompalaması doların değerini aşındırıyor. Aşınan dolar karşısında yatırımcılar, gelir kayıplarını önlemek için altın gibi arzı görece sabit finansal varlıklara yöneliyor. Bu süreçte daha yenilikçi yatırım aracı olan Bitcoin’in de talebi artıyor.

Bitcoin’i değerli kılan temel faktörlerden birisi arzının sınırsız arttırılamaması. Aylık ortalama piyasaya ancak 27 bin adet BTC sürülüyor. Bu oranlara göre yıllık Bitcoin enflasyon oranı  BTC için %1.7 gibi düşük seviyede kalıyor.

Kaynak