fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Kripto piyasalar çakılırken o kazandırıyor: eCash (XEC) nedir?

Kripto piyasalar çakılırken o kazandırıyor: eCash (XEC) nedir?

Kripto piyasalar çakılırken o kazandırıyor: eCash (XEC) nedir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü iktisatçı Milton Friedman’ın vizyonunu gerçekleştirmek için geliştirilen eCash, email gönderme kolaylığı ile insanlara para transferi yapmayı hedefliyor.


eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri

Teknolojide ve internetteki gelişime rağmen hala milyonlarca insan bankalara ve hizmetlere ulaşamıyor. eCash insanlığa finansal özgürlüğü öneriyor ve e-posta gönderimi kolaylığı ile fon transferi sağlamayı hedefliyor.

eCash’ın başındaki “e” simgesi elektronik kavramını simgeliyor. Yani eCash’i elektronik nakit olarak çevirebiliriz.

eCash, Bitcoin ABC’nin arkasındaki yazılımı ve teknolojiyi kullanıyor. Hatta Bitcoin ABC isim değiştirerek eCash’in kurulduğunu iddia edebiliriz. Bitcoin ABC’nin yazılımcıları ve yönetici kadrosu eCash’ın kadrosunda yer alıyor.

eCash ödeme siteminin kripto parası XEC token yazının kaleme alındığı saatte 0.0002631 dolardan işlem görüyor. 4.9 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile XEC, CoinMarketCap sıralamasında 31’inci sırada yer alıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

XEC en yüksek değerini 24 gün önce 4 Eylül 2021’de 0.0003868 dolar ile kırdı.

Toplam eCash (XEC token) arzı: 18,855,692,173,313

Piyasada işlem gören eCash (XEC token) miktarı: 21,000,000,000,000

Yukarıdaki istatistikten de anlaşılacağı üzere XEC token’ların %88’i piyasaya arz edildi. Bu durum XEC yatırımcıları için olukça avantajlı bir durum. Zira dump korkusu minimal seviyede kalacaktır. Rakamlar Bitcoin’deki rakamlarla oldukça paralel. Toplam Bitcoin arzı 21 milyon adet ve 18.8 milyon adedi piyasaya sürülmüş durumda.

XEC token, 7 Ağustos 2021’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. Aşağıdaki grafikte XEC token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri

XEC token birçok kripto para borsası üzerinden satın alınabilir. Bu borsalardan bazıları: Binance, Bithumb, Huobi Global, Gate.io ve OKEx.

Canlı eCash XEC fiyatlar


Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.