1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri

eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri

eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü iktisatçı Milton Friedman’ın vizyonunu gerçekleştirmek için geliştirilen eCash, email gönderme kolaylığı ile insanlara para transferi yapmayı hedefliyor.


eCash (XEC) nedir? Güncel XEC token haber ve gelişmeleri

Teknolojide ve internetteki gelişime rağmen hala milyonlarca insan bankalara ve hizmetlere ulaşamıyor. eCash insanlığa finansal özgürlüğü öneriyor ve e-posta gönderimi kolaylığı ile fon transferi sağlamayı hedefliyor.

eCash’ın başındaki “e” simgesi elektronik kavramını simgeliyor. Yani eCash’i elektronik nakit olarak çevirebiliriz.

eCash, Bitcoin ABC’nin arkasındaki yazılımı ve teknolojiyi kullanıyor. Hatta Bitcoin ABC isim değiştirerek eCash’in kurulduğunu iddia edebiliriz. Bitcoin ABC’nin yazılımcıları ve yönetici kadrosu eCash’ın kadrosunda yer alıyor.

Ünlü iktisatçı ve Monetarist (Parasalcı) ekolün kurucusu Milton Friedman’ın (1902-2006) aşağıdaki konuşması eCash’in kurucularına ilham veriyor.

Milton Friedman’ın öncülüğünü yaptığı Monetarist Ekol günümüzde ciddi bir sorun haline gelen enflasyon üzerinde çalışmış enflasyonun hükümetler tarafından uygulanan yanlış para politikaları nedeniyle oluştuğunu ileri sürmüştür. Milton Friedman 1976 yılında Ekonomi bilimine yaptığı katkılardan dolayı Nobel ödülüne layık görülmüştür.

eCash ödeme siteminin kripto parası XEC token yazının kaleme alındığı saatte 0.000047 dolar bandında işlem görüyor. 0.900 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile XEC, CoinMarketCap sıralamasında 60. sırada yer alıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

XEC en yüksek değerini  4 Eylül 2021’de 0.0003868 dolar ile kırdı.

Toplam eCash (XEC token) arzı: 19.034.792.173.313 XEC (16 Nisan 2022), 19.065.917.173.313 XEC (22 Mayıs 2022)

Piyasada işlem gören eCash (XEC token) miktarı: 21,000,000,000,000

Yukarıdaki istatistikten de anlaşılacağı üzere XEC token’ların %90’i piyasaya arz edildi. Bu durum XEC yatırımcıları için olukça avantajlı bir durum. Zira dump korkusu minimal seviyede kalacaktır. Rakamlar Bitcoin’deki rakamlarla oldukça paralel. Toplam Bitcoin arzı 21 milyon adet ve 19 milyon adedi piyasaya sürülmüş durumda.

Lütfen Bkz: Güncel eCash (XEC) fiyat tahmini

XEC token, 7 Ağustos 2021’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. Aşağıdaki grafikte XEC token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

 

ecash

XEC token birçok kripto para borsası üzerinden satın alınabilir. Bu borsalardan bazıları: Binance, Bithumb, Huobi Global, Gate.io ve OKEx.

Canlı eCash XEC fiyatlar


Kaynak

İlgili!

https://koinmedya.com/guncel-ecash-xec-fiyat-tahmini-xec-token-gelecegi-ve-beklentisi-2021-2025/