BTC : 84248 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 2.085 ₺ LTC : 398.7 ₺ USDT : 7.326 ₺ XLM : 0.7401 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin kurumsal yatırımcı sayısı rekor düzeyde – Düşen BTC fiyatı alım fırsatı mı sunuyor?

Bitcoin kurumsal yatırımcı sayısı rekor düzeyde – Düşen BTC fiyatı alım fırsatı mı sunuyor?

Bitcoin kurumsal yatırımcı sayısı rekor düzeyde – Düşen BTC fiyatı alım fırsatı mı sunuyor?
0
huobi_koinmedya

BTC fiyatı alım fırsatı sunuyor gibi görünüyor. Giderek artan kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yoğun ilgi gösteriyor. BTC/USD’nin düşüşü, bu kurumların nakit rezervlerini kripto para alanına akıtmalarına ve Bitcoin satın almalarına izin veriyor.


BTC fiyatı alım fırsatı sununca kurumsal ilgi peşinde geldi

Bitcoin, 12 Mayıs’taki halving etkinliğinden bu yana bir roller coaster yolculuğuna çıkıyor. Ancak, bu dönemde bir şeyin giderek arttığını görüyoruz: BTC’ye yönelik kurumsal ilgi.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Son iki hafta içinde meydana gelen bir diğer önemli olay ise BTC/USD kurunun Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksinden daha iyi performans göstermesidir.

koinmedya_brave

Bitcoin neden aniden kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görüyor?

Finansal Kurumların Bitcoin’e yönelmesini sağlayan ana unsurlardan birisi kuşkusuz halving etkinliğinin tamamlanmış olması. Kurumlar bir süredir BTC’yi araştırıyorlar.

Herhangi bir yatırımdan önce yaptıkları araştırma ve beyin fırtınası kurumları muazzam derece alana itiyor. Bu haberin basında ortaya çıkmasının tek nedeni, BTC’nin yarılanma sonrasında daha yüksek yatırım akışlarına sahne olduğu şeklinde.

Bitcoin için yükselişe mi işaret?

Basit cevap vermek gerekirse tabi ki hayır. BTC fiyatı alım fırsatı sunmuş olabilir.

Kurumların yatırım yapması, BTC/USD’nin yükseleceği anlamına gelmiyor. Kurumlar yatırım faaliyetleri için daha uzun vadeli bir ufka bakarlar. Ve Bitcoin uzun vadede yükseliş yönlü bir görünüm ortaya koyuyor.

koinmedya_brave

Azalan BTC/USD, Bitcoin satın almak için mükemmel bir fırsat. JP Morgan gibi kurumlar, BTC’nin düştüğü zaman küçük miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Fiyatların daha da düşmesi durumunda onlara satın alma maliyetini ortalama şansı veriyor.

BTC/USD günlük grafiklerine bakarsak, desteklerin 8913 $ ve 8299.52 $ olduğunu görebiliriz.

BTC fiyatı alım fırsatı Bitcoin kurumsal yatırımcı sayısı rekor düzeyde - Düşen BTC fiyatı alım fırsatı mı sunuyor?

BTCUSD için gün aralığı 9.216.08 $ – 9.590.00 $ şeklinde. Günlük bir zaman diliminde Göreceli Güç Endeksi nötr durumda. Ancak, hem 20 günlük Basit Hareketli Ortalama hem de 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama BTC/USD’de bir satın alma sinyali veriyor.

Kaynak

Etiketler: