BTC : 65666 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.387 ₺ LTC : 317 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5436 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin “Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı”: Max Keiser

“Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı”: Max Keiser

“Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı”: Max Keiser
0
huobi_koinmedya

Max Keiser, ABD kongre üyesi Sherman açıklamaları üzerinden önemli değerlendirmelerde bulundu. Keiser’e göre Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı.


Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı

Kongre üyesi Sherman kripto paraların uluslararası ticarette ve rezerv para konularında doların hakimiyetini sarsacağına inanmıyor. Birçok kripto para yatırımcılarının kripto para piyasalarında ciddi miktarda para kaybettiklerini iddia ediyor. Sherman’ın görüşlerinin aksine Bitcoin ve kripto paraların dolarizasyon trendini geri çevireceğine inan önemli bir kitle var.

Kripto para yatırımcısı Max Keiser ise doların uluslararası ekonomik ilişkilerde bir silah olarak kullanıldığını ileri sürüyor. Bazı ülkeler ABD’nin doları kendi ülkelerine karşı silah olarak kullandığına inanıyor. ABD’nin doları silah olarak kullanması ise Bitcoin lehine bir ortam oluşturuyor. Keiser, kongre üyesinin açıklamalarına katılmıyor. Keiser’e göre “Dolar Bitcoin savaşını BTC kazandı.”

Lütfen Bkz: Çin Bitcoin madenciliği konusunda tutumunu değiştiriyor

koinmedya_brave

Keiser’e göre 19’uncu yüz yılın başlarında barutun savunma sanayinde meydana getirdiği değişimin bir benzerini Bitcoin 21’inci yüz yılda finansal piyasalarda gerçekleştiriyor. Barut icat olduktan sonra savunma sanayinde nasıl geriye dönüş olmadı ise benzer şekilde Bitcoin icadından sonra da geriye dönüş  olmayacak. Keiser’e göre Sherman’ın şu an yapması gereken kendisi ve ülkesi için Bitcoin alıp biriktirmek.

Kongre üyesi Sherman’a göre ABD’nin uluslararası gücü doların petrol başta olmak üzere uluslararası ticari işlemlerde kullanılan para birimi olmasında kaynaklanıyor. Ara işlemlerde euro gibi başka para birimleri kullanılsa da son işlem yine dolar üzerinden gerçekleştiğini iddia ediyor. Yani uluslararası ticari işlemlerin muhasebesel kayıtlarının mahsup edilmesi, yine dolar üzerinden gerçekleşiyor. Keiser bu iddiaya karşı önemli bir anti tez geliştiriyor. Keiser’e göre Bitcoin üzerindeki işlemler tamamlandığında mahsup işlemleri de eş zamanlı gerçekleşiyor. Fiat para işlemlerinde ise mahsup işlemleri uzun ve bürokratik bir süreç gerektiriyor. Keiser’e göre Sherman’ın kaçırdığı nokta burası: Dolar ve fiat paralardan farklı olarak Bitcoin üzerindeki transferler ve muhasebesel kayıt, eşanlı olarak blockchain ağına kaydediliyor.

Lütfen Bkz: Whale Alert cevaplıyor: 80 bin Bitcoin’lik balina piyasayı alt üst edebilir mi?

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: