BTC : 85461 ₺ ETH : 2869 ₺ XRP : 2.233 ₺ LTC : 434.9 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7756 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinCardano Haberleri
  3. Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın!

Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın!

Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın!
0
huobi_koinmedya

Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın! Cardano CEO’su Charles Hoskinson Youtube dolandırıcılarına karşı takipçilerini uyardı.


Dolandırılmak istemiyorsanız Youtube’da bunu yapmayın!

 

Kripto para reklamları artık hayatımızın bir parçası oldu. Ulusal bir televizyon kanalı izlerken bile karşımızda bir kripto para borsanın ya da bir coinin reklamını görmek, hayatımızın rutinleri arasına girdi. Ancak reklamların bu derece artması onlara güveneceğimiz anlamına gelmemektedir. Özellikle de bu reklam ya da video Youtube gibi her şeyin oldukça kolay olduğu bir platformdaysa.

Dolandırıcıların en sevdiği yöntem ise son zamanlara çıkışta olan coinler hakkında yaptıkları videolar ve canlı yayınlarla, izleyicilerin kötü amaçlı yazılım linklerine tıklamalarını sağlamak.

koinmedya_brave

Dolandırılmak istemiyorsanız YoutubeSon haftaların gözde coini Cardano’da dolandırıcılara malzeme olmaktan kurtulamadı. Dolandırıcılar Cardano Zirvesi adı altında başlattıkları video partisiyle, 100.000.000 ADA dağıttıklarını gösteren bir resim kullanarak insanların dikkatini çekmeye çalıştı. Ancak yapılan bu scam videosu Cardano CEO’su Charles Hoskinson’un dikkatinden kaçmadı.

Charles Hoskinson Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Youtube’da yayımlanan videonun dolandırıcılık olduğunu ve insanların bu videoyu şikayet etmeleri gerektiğini belirtti.

”Bugün dikkatimi benim konferans sloganımı kullanarak hediye Cardano dağıtacaklarını belirten bir video çekti. Bu bir dolandırıcılıktır. Lütfen Youtube’a bu konuda bildirim de bulunun. Bizde sorumlulara karşı elimizden gelen yasal işlemleri yapmaya çalışacağız.”

koinmedya_brave

Hoskinson’un yaptığı paylaşımdan sonra pek çok takipçisi videoyu scam olarak işaretledi. Youtube’da dolandırıcılık videosunu sistemden sildi.

Sizde bu tip dolandırıcıların kurbanı olmak istemiyorsanız, video bağlantılarına tıklamadan önce, coinlerin ya da CEO’ların resmi sosyal medya hesaplarından konunun gerçek mi değil mi olduğunu teyit etmeyi unutmayın.

Cardano niçin artıyor?

İki haftadan kısa bir süre öne 0,074 dolardan el değiştiren Cardano Temmuz ayının başlamasıyla beraber 0,1337 seviyelerine kadar tırmandı. Bu fiyatlanmanın asıl nedeni olarak Cardano’da, 29 Temmuz’da gerçekleşecek Shelley hardforku gösteriliyor. Cardano bu yükseltmeyle beraber Ouroboros denilen özel bir stake modeline geçiyor.

İlgili haber: Hoskinson iddialı konuştu: Cardano Bitcoin’i 100’e katlayacak

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın