BTC : 82696 ₺ ETH : 1.873 ₺ XRP : 46.46 ₺ LTC : 7.671 ₺ USDT : 359.3 ₺ XLM : 0.2431 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri
  3. Dogecoin 2020’de yükselişe geçebilecek mi?

Dogecoin 2020’de yükselişe geçebilecek mi?

Dogecoin 2020’de yükselişe geçebilecek mi?
0

Dogecoin 2020’de yükselişe geçebilecek mi? Türkiye’de hatırı sayılır yatırımcısı bulunan DOGE, 2020’de küllerinden doğabilir mi?


Dogecoin 2020’de yükselişe başlayabilir mi?

 

Kripto pazarına 2017 – 2018 sezonu girişliyseniz çoğu Türk yatırımcı gibi büyük ihtimal sizde Dogecoin’e yatırım yapmışsınızdır. 2017 altcoin boğa koşusunda insanların DOGE’ye yatırım yapmasının pek çok sebebi olsa da, bu yazımızda o konulara girmeyeceğiz.

An itibariyle yaklaşık 0.020 dolardan el değiştiren DOGE, temmuz ayının başında girdiği düşüş trendinden bir türlü çıkabilmiş değil.

koinmedya_brave

Dogecoin 2020'de yukseliseBitcoin’deki fiyat dalgalanmalara paralel hareket eden Dogecoin, hiçbir ayrık ittirme potansiyeline sahip olmadığı gibi, DOGE Topluluğunu için önümüzdeki günlerde, heyecan verici bir etkinlikte gözükmüyor.

Dogecoin 2020'de yukselise

Poloniex üzerinden DOGE / USD paritesi analizi yaptığımızda, Doge’nin 2018 yılında Eliot Wave benzeri bir desen çizdiğini ancak 2019 Nisan ayından beri paralel ve aşağı yönlü bir fiyat hareketliliği içinde olduğuna tanıklık ediyoruz. Bu aslında topluluğun DOGE’ye olan inancının artık yavaş yavaş bitme noktasına geldiğini gösteriyor.

Dogecoin 2020'de yukselise

DOGE teknik göstergelere baktığımızda ise karşımıza farklı bir şey çıkmıyor. 10 günlük, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların mevcut DOGE fiyatının üzerinde seyrettiğini ve bunun da Dogecoin’de güvensizlik ve destek eksikliğine neden olduğunu görüyoruz.

Hareketli ortalamaların yanı sıra sıfırın altında faaliyet gösteren MACD göstergesi de DOGE’de ki düşüş trendini destekliyor.

RSI göstergesi ise 35 puan bandından aşırı satış bölgesine doğru hafif bir eğilim içerisinde yoluna devam ediyor. Ancak şu an için bünyesinde hiçbir ekstremite barındırmıyor.

İlgili haber: En iyi Dogecoin madencilik havuzu hangisi?

Sonuç olarak, ne genel trend ne de teknik göstergeler DOGE için umut vadedemiyor. Dogecoin’i kurtarabilecek tek çarenin, yaklaşan Bitcoin Halving etkisiyle başlaması beklenen ve bütün altcoinleri içine alacak büyük bir boğa koşusu olacağı düşünülüyor.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

 

Etiketler: