BTC : 78519 ₺ ETH : 2717 ₺ XRP : 2.119 ₺ LTC : 404.5 ₺ USDT : 7 ₺ XLM : 0.7387 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DigiByte’ın Digi-ID ekosistemi büyümeye devam ediyor

DigiByte’ın Digi-ID ekosistemi büyümeye devam ediyor

DigiByte’ın Digi-ID ekosistemi büyümeye devam ediyor
0
huobi_koinmedya

DigiByte’ın Digi-ID ekosistemi gelişmeye devam ediyor. DigiByte topluluğu tarafından uyarlanıp geliştirilen kriptografik kimlik doğrulama protokolü Digi-ID’nin benimsenme oranı son günlerde hızla artıyor gibi görünüyor.


DigiByte’ın Digi-ID ekosistemi büyüyor

Geleneksel kullanıcı adı, şifre ve 2FA gibi yöntemlerinin yerini alması için tasarlanan Digi-ID, kullanıcıları her platform için özel ve güçlü şifreler üretiyor. Ayrıca, bu şifreleri hatırlama zahmetinden kurtarırken, kullanan platformları da kullanıcıların hassas bilgilerinin güvenliğini sağlama konusunda karşılaşabileceği risklerden koruyor.

Digi-ID destekleyen her platform için public/private key şifreleme yöntemi ile dinamik bir anahtar oluşturan sistem böylece sık sık hackerların hedefi olan kullanıcı adı, şifre ve 2FA uygulamalarını ve bunların hacklenmesine bağlı riskleri tamamen ortadan kaldırıyor.

Çünkü ne blok zinciri üzerinde, ne kullanıcıların cihazındaki uygulamada, ne de Digi-ID ile kimlik doğrulama imkanı sunan platformda oturum açmak için kullanılabilecek hiçbir veri saklanmıyor. Mantık son derece basit; Var olmayan bir şeyi çalamazsın!

koinmedya_brave

Son dönemde parlayan kripto para takas platformu ChangeAngel.io, Lider FPGA cihaz üreticisi HashAltcoin.com, Belçika’nın en önemli istihdam platformlarından biri olan AbsoluteJobs.be, kripto para projeleri için kıyafet ve hediyelik eşyalar tasarlayıp satan CryptoBantam.com gibi her gün yenilerinin eklendiği bir çok web sitesi kullanıcılarının güvenliğini Digi-ID ile sağlamaya karar vermiş görünüyor.

 

Doğrulama uygulaması tarafında da çok sayıda alternatif sunan Digi-ID, DigiByte’ın kendi iOS ve Android uygulamalarının yanında Coinomi ve Ownbit gibi önde gelen kripto para cüzdanları tarafından da destekleniyor. Ayrıca cüzdan fonsiyonu olmadan sadece kimlik doğrulaması için geliştirilen Digi-ID/AntumID uygulaması iOS ve Android için edinilebilirken DigiID Simple uygulaması ise sadece Android kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda.

Uygulamanızda herhangi bir şekilde DGB tutmanızı gerektirmeyen sistemin kullanımı ise tamamen ücretsiz. Açık kaynak kodlu olduğu için GitHub üzerinde hem DigiByte geliştiricilerine hemde bireysel geliştiricilere ait çok sayıda kütüphanede bulunabilen örnek entegrasyon uygulamaları sayesinde, kullanmak isteyen her platformun Digi-ID’yi ücretsiz olarak edinebilmesine olanak sağlanmış durumda.

koinmedya_brave

Digibyte geliştiricilerine ulaşın

Ayrıca entegrasyon sürecinde ek yardıma ihtiyacınız olursa gönüllü DigiByte geliştiricileri Telegram üzerinden sorularınıza cevap vererek size destek olabiliyor.

Kodlar ile uğraşmak istemeyenler için geliştirilen WordPress Plugin ve OpenAntumID sunucuları üzerinden kolay entegrasyona imkan sunan API’ler gibi alternatifler de mevcut.

Çoğu blok zinciri projesi kendilerine doğrudan para kazandırmayacak hiçbir işe girişmezken, DigiByte topluluğu yakın gelecekte oyunun kurallarını tümüyle değiştireceğini düşündüğü kriptografik kimlik doğrulama teknolojisini tamamen ücretsiz olarak geliştirip sunması kesinlikle takdiri hak ediyor.</p

Etiketler: