fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. DigiByte nedir? DGB coinin geleceği var mı?

DigiByte nedir? DGB coinin geleceği var mı?

DigiByte nedir? DGB coinin geleceği var mı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DigiByte ya da DGB coin, 2014 yılında kurulan eski kripto paralardan biri ve hala çoğu insan tarafından bilinmiyor. Merkezsiz, daha güvenli ve daha hızlı bir proje olarak biliniyor. Belki de en fazla merak edilen ve en çok aranan kripto paralardan biri. DigiByte coin, son birkaç yıldır tanımaya çalıştığımız birçok kripto para projelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto para DigiByte (DGB) nedir?

DigiByte (DGB), 2014 yılında Jared Tate tarafından geliştirilen kripto paralardan biri. Kurucusuna göre, bu kripto para Bitcoin’in daha hızlı, güvenli ve merkezsiz bir versiyonu.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, daha ölçeklenebilir, güvenli ve daha hızlı bir ağ üzerinde çalışma gibi özellikleri var.

DigiByte coinin tarihi

Digibyte DGB coin nedir?

2013’e, Jared Tate’in DigiByte coini ilk oluşturduğu ve Ocak 2014’te blockchain geliştirdiği zamanlara bir bakalım. Kripto borsası çok erken aşamalarında olduğu için her şey radarın altındaydı. Açıkçası, o ve ekibi ilk token satışından sonra önemli miktarda DGB coin tuttu. Bunun dışında, proje çoğunlukla DigiByte vakfına bağışlarla finanse edildi.

DigiByte, UTXO tabanlı bir para birimi ve bu, her bir para biriminin, kendisini daha güvenli hale getiren ve çift harcama sorunlarını engelleyen bir tanımlayıcıya sahip olduğu anlamına geliyor. Diğer bütün kripto para birimlerinde olduğu gibi DGB coinde de fiyat söz konusu olduğunda, son birkaç yıl içinde oldukça dalgalı bir seyir izledi.

Digibye 1 dolara yükselir mi?

Coinswitch’in DGB coin fiyat tahminine göre, DigiByte 2023 yılına kadar en popüler altcoinlerden olabilir. Sıkı güvenlik protokolleri ve gelişmiş algoritması nedeniyle, en çok kullanılan kripto para birimlerinden biri olarak 2023 yılına kadar 0.21 dolara ulaşabilir.

Piyasaya sunulduğunda, genesis blockchain, sert bir forkun  ardından beşe kadar çıkan,  tek bir iş  kanıtı algoritması  kullanmıştı. DGB coin, blockchainin ölçeklenebilirliğini ve boyut özelliklerini geliştiren Segregated Witness teknolojisini uygulayan ilk token oldu. Her 15 ila 18 saniyede bir yeni DigiByte bloğu çıkarıldı ve DGB şu anda  en uzun blockchaine sahip. Hedef, 21 yıl boyunca 21 milyar DGB coin çıkarmak. Öyle görünüyor ki şimdiden 13.6 milyar DGB coin (Ekim 2020 itibariyle) artık dolaşımda. 

Digibye (DGB) birçok borsa ve kripto platformda işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre onlarca platformda 100’ü aşkın pariteye sahip. 

DigiByte mı Bitcoin mi?

DigiByte, Bitcoin’den 40 kat daha hızlıdır ancak daha hızlı blok süreleri, ölçeklenebilirlik sorunlarına yol açabiliyor. Bu problemi çözmek için DigiByte, SegWit’i uygulayan ilk kripto oldu. SegWit bilgiyi teyit ediyor ve çapraz zincirleme işlemlerine ve tek onaylamaya izin veriyor. Tüm bunlar, işlem büyüklüğünü azaltmak için yapılan bir sınırlama ile beraber, saniyede yaklaşık 280 işlem hacmin gerçekleşmesine imkan tanıyor.

Merkeziyetsizlik için “çoklu kalkan” projesi

Merkeziyetsizlik durumu, kalkınma söz konusu olduğunda çoğunlukla toplumun elinde olan DigiByte projesinin temel bir yönü. Madencilik, mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz ve demokratik olmak için beş eşit küçük gruba ayrılmıştır. Beş madencilik algoritması arasındaki yükün yeniden dengelenmesinden sorumlu olan teknolojiye de  MultiShield (çoklu kalkan) deniliyor. 

DGB coin yatırım için fırsat mı?

Tüm bunlara baktığımızda, DigiByte’ın en gelişmiş şifreleme noktalarından biri olduğu açıktır. Şirket, gelecekte akıllı sözleşmelerin gelişimini destekleyeceğini de belirtti. Öyleyse neden hala çıkmadı? DigiByte, kamu tabanına odaklanacağına ve üslerini artırmaya ve daha fazla destek ve geniş çapta kabul görmeye odaklanacağına söz verdi. En son teknoloji sayesinde ana kriptodan birine mi dönüşeceğini veya niş kalitesinde bir proje olarak kalmaya devam edip edemeyeceğini göreceğiz.

Son olarak kısa ve öz bir şekilde söyleyecek olursak…

DigiByte (DGB) ne için kullanılıyor?

DigiByte (DGB) hızla büyüyen dünya genelinde bir merkezsiz ödeme ağı ve bir kripto para. Bitcoin’den ilham alınarak kuruldu. Digibyte, tıpkı PayPal ve Western Union gibi internet üzerinden para transferlerine imkan sağlıyor. Ancak daha gelişmiş bir şekilde. Hem daha hızlı hem de daha düşük işlem ücretleri ile.

Digibyte internet sitesi.

Daha fazla kripto para haber ve incelemeleri için tıklayın.

DigiByte bir DeFi mi?

DigiByte, 2013 yılında oluşturulan ve 2014 yılının başlarında DigiByte kurucusu Jared Tate tarafından piyasaya sürülen açık kaynaklı bir blockchain. Ağı üç katmana dayanıyor. akıllı sözleşmeler, merkezsiz uygulamalar (DApps) ve özelleştirilebilir tokenler. Bu açıdan merkezsiz finansın özelliklerini taşıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.