BTC : 84186 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 368.8 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.604 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Digibyte kurucusu açıklama yaptı – DGB çakıldı

Digibyte kurucusu açıklama yaptı – DGB çakıldı

Digibyte kurucusu açıklama yaptı – DGB çakıldı
0

Kurucusu açıklama yapınca DGB çakıldı deniyor. Jared Tate, kurduğu projeden ayrıldığını duyurduğunda kriptodaki “açgözlülüğü” şiddetle reddetti. Açıklamanın ardından kripto para biriminde de önemli düşüşler yaşandı.


DGB çakıldı

Piyasa değeri itibariyle 37. sıradaki kripto para birimi DigiByte’nin kurucusu Jared Tate, Twitter’dan yaptığı açıklamada projeden ayrıldığını duyurduktan sonra kripto para fiyatı neredeyse %  20 düştü. Tate bir açıklama daha yaparak DGB varlıklarını satmadığını hatırlattı.

Tate, geçen Cuma günü DigiByte’nin kurucusu olarak öne çıkan pozisyonu artık bıraktığını açıklamıştı. Tate, kripto endüstrisinde görülen “açgözlülük ve yaygın yağma”dan bıktığını vurgulamıştı.

İlgili yazı için bakınız: Digibyte kurucusu kripto para endüstrisini aç gözlülükle suçluyor

koinmedya_brave

DigiByte 2014 yılında piyasaya sürüldü, Bitcoin’in daha ucuz ve daha güvenli bir versiyonu olarak tasarlandı. Gönüllü olarak katkıda bulunan geliştiricileri ile birlikte Binance gibi büyük borsalarda listelenmeden piyasa değeri ile 37. sıraya yükseldi.

Ancak Tate’in ayrılışını takip eden günlerde, DigiByte kripto para birimi adeta çakıldı. Bugün, Tate’in açıklamasından bu yana DGB fiyatı % 19.67 değer kaybetti. Tate, kripto paralarını satmadığını “trollere ve sahte haber üreten kripto medyasına” hatırlatmak için sosyal medyaya geri döndü ve elindeki coinleri satmaya da niyetinin olmadığını üstüne basa basa vurguladı.

Düşüş ilgi çekti mi?

DigiByte’nin fiyat düşüşünün Tate’in kripto para arzını satmasından kaynaklandığı yönündeki söylentiler temelsiz görünüyor. Birçok kripto para biriminden farklı olarak, DigiByte herhangi bir tür madencilik faaliyeti ile oluşturulmadı. Kurucusunun ödülü ICO sırasında bölünmemişti. Zira DGB’nin zaten bir ICO’su da yok.

Tate’nin DigiByte blok zincirinde kullanılmak üzere ticari uygulamalar geliştirmeye devam etme niyetinde olduğu göz önüne alındığında, DGB çakıldı şeklinde bir durumun muhtemelen yatırımcıların ilgisini çekmeyeceği ifade ediliyor.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Bunun yerine, DigiByte’in fiyatındaki keskin düşüş sadece piyasada görülen normal bir hareketin ifadesi aslında. DGB’nin dolar değeri iki ayda % 930 oranında arttı. Kripto para piyasasının sürekli olarak yatırımcılara hatırlattığı bir şey var. O da: Yükselen şey aşağı inmeli. Bu nedenle meydana gelen düşüş DGB çakıldı şeklinde yoruma sebep oluyor.

DGB’nin (Tate’in açıklanmasından birkaç gün önce gerçekte başlayan) son düşüşüne rağmen, kripto para fiyatı iki ay öncesine göre % 557 daha yüksek seviyelerde bulunuyor. Hafta sonu boyunca DGB’nin fiyatı 0,002702 $’ın altında bir alt aralıkta yer aldı.

Kaynak

Etiketler: