BTC : 65853 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 319.8 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5439 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Digibyte (DGB)’nin Son Yol Haritasında Dikkate Değer Değişiklikler

Digibyte (DGB)’nin Son Yol Haritasında Dikkate Değer Değişiklikler

Digibyte (DGB)’nin Son Yol Haritasında Dikkate Değer Değişiklikler
0
huobi_koinmedya

Digibyte (DGB)’nin son yol haritasında altcoinler için yenilenme ve ayağa kalkma için öncü nitelikte  değişiklikler barındırıyor. Digibyte sektörün eskilerinden. Potaya erken girmiş olmanın verdiği bir tecrübe ve birikim var.


Digibyte (DGB)’nin Son Yol Haritasında Heyecan Verici Değişiklikler Var

Sektörde eski olmanın bir diğer getirisi de kripto topluluğu tarafından benimsenme oranı. Yeni yetme birçok projenin başlıca sorunu olan benimsenme oranı Digibyte için artık mesele değil.

Kurulduğu Ocak 2014’ten bu yana neredeyse 5 yıl geçmiş. 2017’de yaşanan kripto patlaması ile mantar gibi bitiveren projelere kıyasla eski bir çınardır Digibyte. Bu zaman zarfında düzgün doğrusal bir büyüme grafiği veren proje şu an Dünya üzerinde en büyük UTXO blockchain platformlarından biri sayılabilir.

Kriptoparaların piyasada ünü yayıldıkça herhangi bir üçüncü parti aracıya ihtiyaç duymayan güvenlik sistemlerine olan ilgi de arttı. İşte Digibyte’ın güvenlik, hız ve merkezisyetsizlik odaklı ürünü de tam bu alanı dolduruyor.

koinmedya_brave

Digibyte tam olarak merkeziyetsiz uygulamalar ve dijital ödemelerin güvenlik altyapısını kurgulamaya çalışan bir proje. Kripto evreninde nasıl ki mahremiyet ve gizlilik deyince Monero akla geliyorsa güvenlik deyinde de Digibyte akla gelir.

Digibyte (DGB)'nin son yol haritasında Digibyte (DGB)'nin Son Yol Haritasında Dikkate Değer Değişiklikler

Digibyte’ın hükmettiği ağ, rakipleri olan diğer büyük projelere kıyasla daha ölçeklendirilebilir olarak dizayn edilmiştir. Bu özelliğinin yanında diğerlerine nazaran hem daha hızlı hem de daha güvenlidir. Digibyte’ın Dünya çapında kabul görmüş bir geliştirici ağı ve bu geliştiricilerin yönettiği tam 100.000’den fazla düğüm noktası mevcut.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında DGB yalnızca 12 saat içinde değerini %120 artırarak Dünya çapında büyük ilgi odağı olmuştu. Elbette o dönem kriptoparaya olan ilgi lale çılgınlığına benzer bir şekilde çok artmıştı. 2018 yılı boyunca diğer kripto paralar gibi DGB de ciddi değer kayıpları yaşasa da toplam piyasa büyüklüğü olarak ilk 50 sırada kalmayı başardı.

koinmedya_brave

Şu an sıralamada 35. Sırada yer alan Digibyte’ın bir diğer dikkat çekici özelliği ise şu ana kadar hiç hacklenememiş olması. DGB, Büyük projeler de dahil olmak üzere birçok ciddi hack kazası yaşayan kripto evreninin yüz akı diyebiliriz.

Digibyte Neleri Başarıyor?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Digibyte güvenlik alanına özellikle odaklanmış bir proje. Bankacılık olsun, sosyal medya olsun ya da finansal aracı kurumlar olsun, doğrulama altyapısı gerektiren tüm blockchain projelerinin güvenli, merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebilmesi için tasarlanmış durumda.

Digibyte’ın gelecek planları arasında kendi blockchain ağı üzerinde akıllı sözlleşmeleri yürütmek var. DigiByte.JS platform ile Javascript uygulamaları arayüzünü yakında aktive edecek.

Son yayınladıkları yol haritalarına göre Digibyte platformu yapay zeka ve nesnelerin interneti cihazlarını da sisteme entegre edecek. Digi Messenger uygulaması, Digiman tarayıcı uygulaması ve optimizasyonları yapacak yapay zeka asistanı da yakında devreye alınacak projeler arasında.

Digibyte (DGB)'nin son yol haritasında Digibyte (DGB)'nin Son Yol Haritasında Dikkate Değer Değişiklikler

Aşağıda Digibyte’ın şu ana kadar başardığı ve bundan sonra hedeflediği özelliklerin kısa bir özetini bulacaksınız.

  • Siber güvenlik. Yani kendi ağını kullanan merkeziyetsiz uygulamalara azami güvenlik hizmeti sunmak
  • IOT yani nesnelerin interneti konseptine odaklanmak
  • AI yani yapay zeka entegragasyonunu sağlamak
  • Piyasa tarafından test edilip geçer not alan sistemler üzerinden yürümek
  • Ölçeklendirilebilirlik geliştirmeleri
  • Artırılmış işlem hızı geliştirmeleri
  • Tekli madencilik algoritmasından çoklu madenecilik algoritmasına geçiş yapabilecek aktif çalışan tek blockchain projesi olmak
  • Her gün gelişen online topluluğa sahip olmak
  • Yüksek derece gizlilik ve önem taşıyan veri paketlerinin de merkeziyetsiz borsalar aracılığıyla aktarılmasını sağlamak
  • Hacklenememezlik başarısı (şimdiye kadar)

Digibyte (DGB)’nin son yol haritasında bahsi geçen dikkate değer değişiklikleri bildirdik. Daha fazla Digibyte haberi için Tıklayın

Digibyte (DGB)’nin son yol haritasında yer alan değişiklikleri bu linkten görebilirsiniz

Etiketler: