BTC : 63650 ₺ ETH : 1657 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 301.6 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.6219 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi

Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi

Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi
0
huobi_koinmedya

Sorunlar yaşayan Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi. Tokenize edilmiş varlıklar konusu yeni değil. Ancak bu sefer bu konuda soru işaretleri var.


Deutsche Bank bonoları EOS ağında tokenize edildi

Çok lanse edilen bir proje olan EOS, hala dağıtılmış uygulama pazarında önemli bot aktivitelerine ev sahipliği yapıyor ve bazı konularda şüpheli görülmeye devam ediliyor. Muhtemelen, EOS ağındaki yüksek işlem seviyesi de simüle ediliyor. Bundan dolayı da EOS ağında Deutsche Bank bonolarının tokenize edilmesine Twitter üzerinden keskin tepkiler yağdı.

Bitcoin ve kripto para savunuculuğu ile bilinen Twitter’deki “Rhythm” (@Rhythmtrader) isimli kullanıcı da bu gelişmeye değindi. “Rhythm” şöyle yazdı: “Deutsche Bank bonoları EOS ana ağında tokenize edildi. Hem banka hem de EOS’un tüm zamanların en yüksek değerinden yüzde 90 düştüklerini göz önüne alırsak, artık kaybedecek bir şeyleri olmadıklarının farkına varmış olabilirler.”

https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1184219406760591360?s=20

koinmedya_brave

Bir varlığı tokenize etmek önemsiz olabilir ve herhangi bir özel izin de gerektirmiyor. Tokenin kendisi ise bir türev görevi görüyor ve varlık için sahiplik de vaat etmiyor. Geçmişte, birden fazla ağ herkes için ücretsiz token sağlamayı teklif etmişti. İşi, Bitcoin’in (BTC) kendisini bile tokenize etmeye kadat götürmüştüler.

Ancak Deutsche Bank bonoları farklı bir yaklaşım benimsedi. Bu sefer bono ile token arasında gerçek bir bağ var. DBonds ekibi tarafından tokenize edilen bonolar, İngiltere merkezli muhafaza hizmeti sağlayıcısı Queen Street Finance’te tutulacak.

İlgili – EOS hard forku başarıyla gerçekleştirildi

DUSD stabilcoin bonoların değerine bağlı

Bonolar, bonoların değerine sabitlenmiş DUSD stabilcoini ile alınabiliyor. DUSD token ise serbestçe alınıp satılamıyor. Bu stabilcoin, fiat esaslı tahvil alımına dayalı bir akıllı sözleşme üzerinden elde edilebiliyor. DUSD token bakiyeleri, EOS ağındaki birleşik köprü hesabında görülebilir.

koinmedya_brave

DUSD token ile ilgili bir başka sorun ise bu varlığa sadece EOS tabanlı hesaplardan erişimin olması. Bir de sahibinin bunu transfer etmek ya da satmak istemesi ile ilgili bir sorun da var. Çünkü tokenize edilmiş tahviller ile ilgili açık bir piyasa yok. Sadece fiat destekli stabilcoinlerle serbestçe işlem yapılabilir. Altın ve metal gibi tokenize edilmiş emtiaların ise geniş bir alıcı kitlesi var. Bunlardan bazılarının coinleri kripto borsalarında listeleniyor.

Kaynak

Etiketler: