fbpx
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Güncel Dent coin rehberi: Dent coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Güncel Dent coin rehberi: Dent coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Güncel Dent coin rehberi: Dent coin nedir? Yatırım yapılır mı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dent coin nedir? Dent coin (DENT) Wireless Limited firmasının geliştirdiği blockchain tabanlı bir projenin resmi kripto parası. Dent coinin (DENT) oluşturulma amacı ise veriye yeni kullanım alanı açmak. DENT verinin depolanma, dağıtılma, veri için ödeme alma ve veriyi satışa çıkarma alanlarında yeni yollar açıyor.


Dent coin hakkında bilmeniz gereken her şey

DENT’in Dünya üzerinde ilk mobil kripto para olmak gibi ilginç bir amacı da var. Proje geliştiricileri kripto para transfer işlemlerini mobil kullanıma açmak konusunda oldukça istekliler. Bu yolla global iletişim endüstrisinin bilinen sistemini yerle bir ederek, insanların veri transferi yaparken kullandıkları yöntemde devrim yapmayı planlıyorlar.

Ana fikir veriden para kazanmak. Hatta verinin paylaşılma ve bağışlanma yollarını değiştirmek istiyorlar. DENT ile ilgili tüm işlemler Ethereum düğümleri üzerinden yapılır. Bu da daha büyük bir ağa geçiş için çoktan yeşil ışığı aldığı manasına geliyor.

Ethereum, kendi ağında resmi coini ETH’den başka 2 coinin daha işlem yapmasına izin veriyor. DENT de bunlardan biri. Ethereum geliştiricileri seçilen kripto paraların farklı sektörlerde, farklı amaçları kendine hedef edinen, birbirinden farklı tipteki kripto paralar olmasına özel hassasiyet gösteriyorlar. DENT’in de seçilmiş kripto paralardan olması bu kripto paraya yatırımcıların daha fazla ilgi göstermesine sebebiyet veriyor.

Alım satım ve hatta veri bağışlama işlerinde Ethereum ağını kullanan DENT’in piyasaya dinamizm getirecek devrimci yanı ise tüm bu işlemlerin yalnızca cep telefonları üzerinden yapılmasına izin vermesi.

Yani, DENT an itibariyle 2 olumlu oy almış durumda. Biri tüm işlemlerini Ethereum ağı üzerinden yapabilmesi, diğeri ise tüm verileri mobil cihazlar üzerinden işlemesi.

İlgili – Kripto para piyasası ve güncel görünümü – Kripto para türleri neler?

Peki, Dent amacına ne kadar yakın?

Dent coin nedir? Daha önemlisi Dent coin DENT’e yatırım yapılır mı? Bu yazımızda Dent Coin ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylara ulaşacaksınız.

Şu ana kadar DENT yavaş ama kararlı adımlarla yürüdü. Hindistan ve Brezilya’da mobil erişim sistemleri kurarak bu 2 ülkeden 40 milyon kullanıcıyı kendine çekmeyi başardı. Bu görünüşte küçük bir adım ama büyük bir piyasa kârı getirdi. Ayrıca bu zaman zarfında dolaşıma daha fazla DENT girdi ve sonuç olarak bu kripto paranın sahip olduğu birim başına fiyatı artırmış oldu.

Projenin bir sonraki hedefi mobil veri değişim platformunu ve kripto bağlantı altyapısını ABD’ye ve Meksika’ya kurabilmek. Eğer bu hamle başarıyla sonuçlanırsa kripto paranın bilinirliği ve benimsenme oranı yükseleceğinden sisteme giren kullanıcı sayısı milyonlardan milyarlı sayılara yükselebilir. Bu olasılığın gerçekleşmesi demek açıkça DENT’in fiyatının ciddi oranda artması demek olacak.

İlgili – En iyi Bitcoin forum ve toplulukları – Kripto para konuşulan BTC forumları

Dent coin madenciliği var mı?

Yapısı gereği Dent coin madenciliği olan bir kripto para değil. Bunun için Dent coin sahibi olmak isteyenler bu kripto para işlemleri sağlayan borsalardan kriptoyu satın alabilirler.

Bu arada Dent coin aldıktan sonra bir dizi cüzdanda muhafazasını yapabilirsiniz. Dent’i destekleyen kripto para cüzdanları ise şu şekilde: MyEtherWallet, Ledger Wallet, Trezor Wallet, Ethereum Mist DApp, MetaMask, Parity.

Bunların dışında DENT’in yerel mobil uygulaması da bu kripto parayı muhafaza etmek için kullanılabilir.

DENT güncel fiyatı

Dent coin (DENT) güncel fiyatı aşağıdaki Coin Market Cap (CMC) canlı fiyat tablosunda yer alıyor. Ayrıca aşağıdaki tabloda Dent fiyatı dışında kripto paranın piyasadaki sıralaması, piyasa değeri ve işlem hacmini de görebilirsiniz.

Son görüşler ve eleştiriler

DENT temel olarak iki kritik konsepti bir araya getiren bir proje. Bunlardan birinci mobil verileri bir değişim aracına çevirmesi. Verinin artık alınıp satılabilen bir değeri olacak. İkincisi ise tüm telekomünikasyon operatörleri arasında akabilecek veriler için dünya çapında metalaşmış bir pazar oluşturuyor. Bunlara ilave olarak DENT bir de “sanat telekom” servisleri de çıkarıyor. Bunun için ise sesli internet protokolü (VOIP) ve kendi DENT exchange’ini kullanacak.

Dent coin ile ilgili şöyle bir eleştiri de söz konusu. Çekirdek ekibin kripto paranın çoğuna sahip olma sorunu var. DENT, “kullanıcı teşvikleri” gibi şeyler için bu tokenleri kullanmaya söz vermiş olsa da, aynı tahsisat “telekomünikasyon satın almayı” da içeriyor. Bu nedenle tokenlerin ne kadarının kullanıcılara geri geleceği belirsiz.

Ekip aynı zamanda mobil veriler için bir borsa da oluşturduğundan, zaman içinde sadece tokenlerin çoğunu değil, tokenlerin değişiminin de kontrolü elinde tutacak. Sonuç olarak, tokenler DENT ekibinin ve nihai kararlarının kontrolü altında.

Yine de şimdiye kadar, DENT’in gerçek kullanım durumları, uygulamaları ve benimsenmesi ile vaat eden bir kripto para birimi projesi olduğu görülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.