BTC : 1.795 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 67.9 ₺ LTC : 0.0008323 ₺ USDT : 343 ₺ XLM : 523 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Defi varlıklarında hayret verici gelişme yatırımcıların iştahını arttırıyor

Defi varlıklarında hayret verici gelişme yatırımcıların iştahını arttırıyor

Defi varlıklarında hayret verici gelişme yatırımcıların iştahını arttırıyor
0

Son günlerde Ethereum DEFI uygulamalarına yönelik olağan üstü ilgi var. Defi varlıkları ve Defi coinleri kripto para piyasalarının 2017-2018 döneminde yaşadığı kripto para çılgınlığı dönemini yaşıyor.


Defi varlıkları parabolik artış gösteriyor

Kyber Network, Loopring, Aave, Republic Protocol gibi birçok DEFİ kripto parasının değerinde olağanüstü artışlar yaşanıyor. Öyle ki 2020’nin ilk günlerine kıyasla bu kripto paralardaki değer artışı %160 ila %300 arasında değişim gösteriyor.

Bu kripto paralar Ethereum blockchain ağında faaliyet gösteren Defi platformlarında kullanan kripto paralar. Defi yani merkeziyetsiz finans uygulamaları sayesinde kripto para yatırımcıları, aracılara ihtiyaç duymadan birçok bankacılık işlemini yerine getirebiliyor. Yatırımcıların bankacılık hizmeti talebini akıllı sözleşmeler gerçekleştiriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum bazlı Defi coinleri Bitcoin’i geride bıraktı

koinmedya_brave

Bankalar en yalın ifade ile fon fazlası olanlarla fon ihtiyacı olanları bir araya getiren piyasalar olarak tanımlanabilir. Gişe memuru, ATM’ler, bireysel ve ticari krediler departmanları ve diğerleri özünde fon fazlası olanlardan aldıkları paraları fon ihtiyacı olanlara devrediyor. Bu işlemler yerine getirilirken bankacılık sistemi katı regülasyonlarla denetleniyor.

Blockchain devriminden sonra aracıların ve denetçilerin (regülatör) yaptıkları işlemleri akıllı sözleşmeler yapmaya başladı. Şimdilik emekleme aşamasında olsa da ilerleyen süreçte akıllı sözleşmeler ve yapay zeka uygulamaları bankaların yerini tamamen alabilir.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

Aşağıdaki grafikte DEFI varlıklarındaki değişimi görüyoruz ve DEFI varlıklarındaki yükseliş trendi dikkat çekiyor.

Defi varlıkları

Aşağıdaki grafikte ise DEFI kullanıcısı sayısındaki değişim veriliyor. Benzer ivmeyi bu grafikte de görüyoruz.

Defi varlıklarıKaynak