BTC : 82270 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 1.854 ₺ LTC : 353.5 ₺ USDT : 7.657 ₺ XLM : 0.5776 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriDeFi
  3. DeFi Populous ilk düzenlenmiş bono satışını gerçekleştiriyor

DeFi Populous ilk düzenlenmiş bono satışını gerçekleştiriyor

DeFi Populous ilk düzenlenmiş bono satışını gerçekleştiriyor
0

Defi alanının başarılı uygulaması Populous, ilk düzenlenmiş bono satışına hazırlanıyor. İngiltere’nin saygın aracı kurumlarından Crowd for Angels ile anlaşan proje yöneticileri gelecek için umutlu.


DeFi Populous Fonlaması

Blockchain tabanlı DeFi alanı henüz çok yeni. İlk örneklerini 2017 yılında gördüğümüz merkezsiz
finans uygulamaları ve etki alanları hızla genişliyor. DeFi alanının örneklerinden olan Populous (PPT) ilk “güvenli bono” satışını birkaç gün sonra gerçekleştirecek. Satış, İngiliz sermaye piyasası kurallarına tabi ve tam düzenlenmiş Crowd for Angels sitesi üzerinden yapılacak.

Gerekli minimum yatırım tutarı 100 sterlin ile sınırlandırıldı. Bono yıllık faizi ise %6 olarak belirlendi. Teminat en az 3 yıllık alınacak ve ödemeler üçer aylık periyotlarda yapılabilecek. Uygulama teminat olarak PPT tokeni talep ediyor. Borç alınacak kısmın iki katı kadar teminat gösterilmesi zorunluluğu mevcut.

koinmedya_brave

Populous’ın 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle erişmeyi hedeflediği meblağ 100 bin dolar. Bu hedefin henüz yarısına ulaşılmış durumda. Ancak proje yöneticileri bu hedefin tutturulacağını düşünüyor. Hatta bir sonraki tahvil satışında üst limit daha da artırılabilir. Yöneticiler bu konuda oldukça iyimser.

Populous projesi 2017 yılının yaz aylarında ortaya çıktı. ICO aşamasında yaklaşık 10 milyon dolarlık fon toplamayı başardılar. Populous şimdi, işletme sahiplerine faturalarını indirimli bir şekilde yatırımcılara satmalarını sağlayarak, işletme için nakit akışını serbest bırakıyor ve yatırımcı için potansiyel olarak cazip kazançlar sağlıyor.

Populous’un kurulma amacı, işletme sahiplerinin faturalarını indirimli bir şekilde yatırımcılara satmalarını sağlayan merkezi olmayan finans (DeFi) modelini geliştirmek. Her bir fatura için fiyat, potansiyel yatırımcıların fatura satan şirket için en iyi fiyatı sağlamak üzere birbirlerine teklif verdikleri ters açık artırma yöntemiyle belirleniyor.

PPT HODL Edin

Crowd for Angels, Populous’un “daha fazla KOBİ’nin kısa vadeli nakit akışı çözümleri almasına izin vererek işini daha da ölçeklendirmesini” sağlamak için dijitalleştirilmiş varlık destekli tahvil satışına başlanacağını duyurdu.

PPT token 2017 yaz aylarında ortaya çıktığında boğa piyasası hakimdi. Bu sayede PPT token 50 dolara kadar yükseldi. Son 2 yıldır devam eden ayı piyasası tüm görünümü alt üst etmiş durumda. PPT token şimdilerde 0,46 dolardan işlem görüyor.

Crowd for Angels’den yapılan açıklamada, Populous projesinin ortaya çıkış aşamasında satılan tokenleri ve sonrasında piyasaya düşen tokenleri HODL etmek gerekiyor. Zira PPT’nin mevcut değeri hak ettiğin değerin çok altında.

DeFi hakkında daha fazlası için Tıklayın

Teklif sayfasına erişmek için Tıklayın

Etiketler: