BTC : 82359 ₺ ETH : 1.846 ₺ XRP : 45.84 ₺ LTC : 7.681 ₺ USDT : 352 ₺ XLM : 0.2412 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi Gündem: DeFi’ye Bitcoin akını…

DeFi Gündem: DeFi’ye Bitcoin akını…

DeFi Gündem: DeFi’ye Bitcoin akını…
0

DeFi’ye Bitcoin akını var! Öyle görünüyor ki BTC fiyatı düşerken, traderler de ellerindeki varlıkları değerlendirmek için DeFi’ye akın ediyor. Çünkü Ethereum bazlı uygulamalarda kilitli BTC miktarı tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.


DeFi’ye Bitcoin akını var!

Gelişmekte olan merkezsiz finans (DeFi) sektörünün fanatikleri, rekor miktarda Bitcoin’i Ethereum tabanlı protokollere enjekte etti. Bu traderler, ellerindeki fonlardan yararlanma ve yüksek getiri arayışıyla bu sektöre yöneliyor.

DeFi Pulse’un verilerine göre, sadece geçen hafta DeFi protokollerine 20,000 Bitcoin akıtıldı. BTC ve kripto para piyasası genelinde yüzde 10-20 oranında geçici bir geri çekilme yaşanırken, yatırımcılar da ellerindeki Bitcoin’leri DeFi’de değerlendirmeye karar ermişler gibi görünüyor.

İlgili – DeFi sayesinde 200 dolarını 290.000 dolar yapan efsane traderi tanıyın!

koinmedya_brave

Burada rekor seviyede Bitcoin’in Ethereum tabanlı dApps uygulamalarda kilitlendiğini görüyoruz. Bu, son günlerde popülerleşen “getiri çiftçiliğinin” bir parçası olarak gerçekleşiyor. Çünkü kullanıcılar varlıklarını buraya kilitleyerek yıllık yüzde 1,000’in üzerinde faiz oranında elde edebiliyor.

DeFi'ye Bitcoin akını var! Öyle görünüyor ki BTC fiyatı düşerken, traderler de ellerindeki varlıkları değerlendirmek için DeFi’ye akın ediyor. Çünkü Ethereum başlı uygulamalarda kilitli BTC miktarı yeni tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı.

DeFi’de kilitli toplam varlıkların dolar olarak değeri

DeFi’de kilitli Bitcoin’ler, 2 Eylül’deki 67,038 BTC’den (yaklaşık 694 milyon dolar)  yükselerek şimdi 87,752 BTC’de (yaklaşık 904 milyon dolar) tüm zamanların en yüksek miktarına çıktı. Burada yüzde 30 civarında bir yükseliş söz konusu. Bu aslında Lightning Network’deki BTC miktarının neredeyse 20 katı.

Şu an Ethereum’da kilitli BTC’lerin yüze 50’den fazlası (51,295 BTC) wBTC’de duruyor. Burada son bir haftadaki BTC artış oranı yüzde 63. Yani ağda 12,000 wBTC daha kilitlenmiş oldu.

Başka bir protokol ise RenVM. Şu an burada 17,630 BTC kilitli. Ayın başından bu yana buraya 2,500 BTC akmış.

İlgili – DeFi yarışının Ethereum’a etkisi ne oldu?

Lightning Network’den daha fazla büyüme var

Bu verileri Lightning Network ile kıyaslayalım. Lightning Network’de kilitli Bitcoin’ler (1,061 BTC) DeFi’deki miktarın sadece yüzde 1.2’si kadar. Eylül’ün başında Lightning Network’deki BTC artışı sadece 4 BTC. Yani yüzde 0.02’den daha az.

Bu arada Ethereum hala DeFi protokollerinin blockchain olarak bir numaralı tercihi. CryptoSlate’in verilerine göre, ilk 15 DeFi token ve projesi Ethereum ağında çalışıyor ve burada milyarlarca dolar kilitli.

Kaynak

Etiketler: