BTC : 83953 ₺ ETH : 2861 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 360.7 ₺ USDT : 7.64 ₺ XLM : 0.5868 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriDeFi
  3. DeFi devi Lend popüler bir borsada daha listeleniyor

DeFi devi Lend popüler bir borsada daha listeleniyor

DeFi devi Lend popüler bir borsada daha listeleniyor
0

DeFi trendi kaldığı yerden devam ediyor. DeFi devi Lend yeni bir borsada daha listeleniyor. Lend bu haberin ardından tüm zamanların rekorunu kırdı.  


DeFi devi Lend yeni bir borsada listeleniyor

DeFi tam gaz yoluna devam ediyor. Bugün kripto para piyasalarındaki cansızlığa rağmen DeFi platformlarının kripto paralarında ciddi değer artışları yaşanıyor. Yazının kaleme alındığı saatte Compound %58, Aragon %35, Maker %28, Aave (Lend) %20 ve Synthetix Network %20 değer artışı yaşıyor. Günün en çok değer kazanan kripto paraları sıralamasında DeFi tokenları damga vuruyor.

İlk 5 büyük DeFi platformlarından Aave’nin Lend tokenı yazının kaleme alındığı saatte %20’lik değer artışı ile 46 cent’i geçti. Lend fiyatlarındaki değer artışında bugün yeni bir borsadan listelenme haberinin gelmesi etkili oluyor.

Malta merkezli kripto para borsası Okex, Aave’yi listeleyeceğini duyurdu. Aave’nin Lend tokenı 3 farklı pariteden Okex borsasında bugünden itibaren listeleniyor. Bu pariteleri: LEND/BTC, LEND/ETH, LEND/USDT.

koinmedya_brave

Aave, diğer DeFİ platformlarına göre oldukça eski sayılır. Aralık 2017 döneminde ilk ICO’sunu gerçekleştiren LEND token, 7 Ocak 2018’de 44 cent’in üstünü görerek zirve değerine ulaştı. Bu dönemde Bitcoin 20 bin dolarla ve Ethereum ise 1,432 dolarla tüm zamanlan rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra sürekli değer kaybeden Lend token’da ibre Nisan 2020’den sonra tersine dönmeye başladı.

Daha 4 ay önce, 12 Nisan 2020’de, 2 cent’ten işlem gören Aave platformunun Lend tokenı, DeFi rüzgarını arkasına alarak bugün 46 cent’i gördü ve tüm zamanların rekoruna imza attı.

Değerini 4 ayda 23 kat kadar arttıran Aave, CoinMarketCap sıralamasında 29’uncu sıraya yükseldi.

Aşağıdaki grafikte LEND fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi devi Lend DeFi devi Lend popüler bir borsada daha listeleniyorDeFi platformları, günümüzde 2017 yılında kripto para piyasalarında yaşanan ICO çılgınlığının bir benzerini yaşıyor. Umarız bu sürecin sonu 2017 yılı ICO çılgınlığı gibi bitmez.

Kaynak