BTC : 84459 ₺ ETH : 2858 ₺ XRP : 2.059 ₺ LTC : 396.8 ₺ USDT : 7.275 ₺ XLM : 0.737 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Sonuçlar sizi şaşırtabilir

DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Sonuçlar sizi şaşırtabilir

DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Sonuçlar sizi şaşırtabilir
0
huobi_koinmedya

DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Messari’nin araştırmacıları, büyüyen DeFi sektörü ile XRP ve Bitcoin Cash piyasa değerini kıyasladı. Sonuçlar sizi şaşırtabilir.


DeFi coinleri mi büyük Ripple mı?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) önemli ölçüde büyüme kaydetti. DeFi protokollerinde kilitli varlıkların toplam değeri son üç ayda dört katına çıktı. Buna rağmen Messari analisti Ryan Watkins, DeFi piyasasının hala iki büyük kripto para olan XRP ve Bitcoin Cash’ten (BCH) küçük olduğuna dikkat çekiyor.

Watkins, bir dizi tweet üzerinde bulgularını paylaşıyor. Messari verilerine göre 4.126 milyar dolarlık DeFi piyasası hala bu iki büyük kripto paranın gerisinde. 31 Temmuz itibariyle XRP piyasa değeri 10 milyar, BCH piyasa değeri ise 5.3 milyar doları gösteriyor.

İlgili – DeFi TOP 30’daki gereksiz coinlerin yerini almaya geliyor!

koinmedya_brave

“DeFi’nin göreceli yapısı, Bitcoin ve Ethereum dışındaki halka açık tüm katman 1’lerle karşılaştırıldığında daha da keskinleşiyor. DeFi, toplu olarak 45,7 milyar dolar değerinde olan bu projelerden daha düşük bir büyüklüğe sahip. ”

DeFi coinleri mi büyük Ripple mı? Messari’nin araştırmacılar, büyüyen DeFi sektörü ile XRP ve Bitcoin Cash piyasa değerini kıyasladı. Sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Watkins’a göre şu an DeFi’yi gölgede bırakan birçok kripto projesinin bir işe yaramayan ilk nesil kripto paralar olduğunu da belirtiyor. Bunlardan bazılarını başarısız “Ethereum katili” olarak tanımlıyor. Diğerleri ise 2017’deki inital coin offering (ICO) döneminden sonra gerçek ve çalışan bir ürün üretemeyen projeler.

İlgili – Bitcoin’den önce 10 bin dolara çıkabilecek az bilinen DeFi coini hangisi?

koinmedya_brave

Watkins ayrıca Dogecoin’i de hatılıyor. Başta bir meme olarak ortayan çıkan bu kriptonun şu an 412 milyon dolar piyasa değeri var. Hala birçok DeFi varlığından daha fazla ediyor. Bunlar arasında Compound, Aave, Synthetix, Kyber ve 0x gibi kriptoları sayabiliriz. Tek istisna Maker. Şu an 510 milyon dolarlık dolaşım değerine sahip.

DeFi şu an kripto sektörünün yüzde 1.5’ini oluşturuyor. Watkins ayrıca buradaki büyümenin devam edeceğini de düşünüyor. Hem de piyasaya yeni para akışlı olmadan. Çünkü ona göre sermaye piyasa içinde yer değiştirecek.

Kaynak

Etiketler: