BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. DeFi ana üssü Maker Binance borsasına giriş yaptı

DeFi ana üssü Maker Binance borsasına giriş yaptı

DeFi ana üssü Maker Binance borsasına giriş yaptı
0
huobi_koinmedya

Merkezsiz Finans (DeFi) çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor! DeFi üzerindeki uygulamalarda kilitli bulunan toplam değer, 3.37 milyar dolara ulaşırken; Binance de duruma kayıtsız kalmadı. DeFi ana üssü Maker Binance borsasında listelendi.


DeFi’nin gözdesi Maker Binance borsasında listelendi

Merkezsiz Finans (DeFi) çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor ve kripto haberlerinin manşetlerinden düşmüyor. Tüm gözler DeFi’de!

Kripto sektörünün en merkezsiz kanadı, bugün 3.30 milyar doları aşarken; Malta merkezli kripto para borsası Binance, Maker (MKR) ve DAI coini listelediğini açıkladı.

DeFi coinleri yükseliyor!

Üzerindeki uygulamalarda kilitli bulunan toplam değer, 3.37 milyar dolara ulaştıktan sonra, DeFi yukarı yönlü tırmanışını sürdürüyor.

koinmedya_brave

defi-ana-ussu-maker-binance-borsasina

Büyük ölçüde Ethereum blockchaini üzerinde oluşturulan DeFi projeleri büyümeye devam ediyor. Merkezsiz finans, artık 3.37 milyar dolarlık bir sektöre dönüştü.

Bu arada yeri gelmişken, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kilitlenen toplam değerin, sadece iki haftada 2 milyar dolardan 3 milyar dolara yükseldiğini de hatırlatalım.

Son zamanlarda kripto katılımcıları, sektörün popülaritesini arttıran DeFi’nin borç verme protokolü Compound Finance’ı adeta yere göğe sığdıramıyordu. Dolayısıyla DeFi’nin ana üssü olarak kabul edilen Maker, ikinci plana atıldı. 

koinmedya_brave

Çünkü 15 Haziran’da Compound’un yeni tokeninin piyasaya sürülmesi ve kilitli toplam değerin yaklaşık beşte birinin bu tokene ait olması DeFi sektöründeki artışın sebeplerinden biri olarak görülüyordu.

Neredeyse bir ay Compound’un geriside kalıktan sonra, Maker DeFi’nin üssü olarak, yerini geri aldı. Yukarıdaki DeFi Pulse’a ait güncel verilerden de görüldüğü üzere, Maker’ın DeFi’deki hakimiyeti %21‘e yükseldi.

Maker sonunda tekrar zirveye çıktı ve yazımızı yayına hazırladığımız sıranda DeFi’de yaklaşık 706.6 milyon USD kilitli bulunuyor.

Dahası Maker’ın tokeni MKR, fiyat değişimi açısından pek çok altcoinlerden daha iyi performans gösteriyor. MKR son 24 saatte %7.8 artış elde ederek, 524.54 USD seviyesinde işlem gördü.

Maker’ın fiyat hareketi, birçoğunun dikkatini çekti. Ve bu da en büyük ve en popüler kripto borsalarından biri olan Binance tarafından listelenmesine katkı sağladı.

Defi’nin gözdesi Maker Binance borsasında!

Bugün, Malta merkezli kripto para borsası, stabilcoin Dai (DAI)’nin yanı sıra, MKR’yi listeleyeceğini açıkladı. Maker Binance duyurusu, Twitter üzerinden yapıldı.

DeFi ana üssü Maker Binance borsasına giriş yaptı

Ayrıca, Maker Binance borsasının resmi sayfasında yayımlanan blog yazısında da yer aldı. Platform, hem bu iki tokene destek verdiğini hem de MKRBNB, MKRBTC, MKRBUSD, MKRUSDT, DAIBNB, DAIBTC, DAIBUSD ve DAIUSDT paritelerini listelediğini açıkladı.

Bu arada kullanıcılar, 23 Temmuz 2020 tarihinden itibaren  (14:00 UTC) bu varlıklar ile işlem yapmaya başlayabilir.

KoinMedya olarak daha önce de Binance 1 ay içinde müthiş bir performans gösteren, Ethereum tabanlı işlem platformu Synthetix Network’ün ana tokeni Synthetix’i (SNX) listelediğinden bahsetmiştik.

Kripto topluluğu, dünyanın en büyük kripto para borsasının, DeFi sektörüne geç dahil olduğundan yakınsa da tüm bu adımlar, DeFi ile birlikte büyük bir değişimin nihayet başladığını gösteriyor.

DeFi hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak