BTC : 84536 ₺ ETH : 2800 ₺ XRP : 2.187 ₺ LTC : 426.4 ₺ USDT : 7.26 ₺ XLM : 0.7685 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. DeFi alanının Bitcoin’i Maker sahneye çıkıyor!

DeFi alanının Bitcoin’i Maker sahneye çıkıyor!

DeFi alanının Bitcoin’i Maker sahneye çıkıyor!
0
huobi_koinmedya

DeFi alanının Bitcoin’i Maker sahneye çıkıyor! Maker’de kilitli varlıkların değeri 1.2 milyar dolar. Toplam DeFi piyasası ise 4 milyar dolar eşiğini bir kez daha aştı. Maker’de kilitli BTC miktarı da her geçen gün artıyor.


DeFi alanının Bitcoin’i Maker sahneye çıkıyor!

Öyle görünüyor ki DeFi durmak bilmiyor. Çünkü merkeziyetsiz finansta kilitli varlıkların değeri yeni bir eşiği aştı.

DeFi’de kilitli toplam varlıkların değeri, DeFi Pulse’un verilerine göre bir kez daha 4 milyar dolar seviyesini geçti. Çünkü en başta Ethereum ve Bitcoin gibi varlıkların değeri yükselmeye devam ediyor. İki hafta önce buradaki değer 3 milyar doları gösteriyordu.

Şimdi ise DeFi Pulse verileri, merkeziyetsiz finansta kilitli varlıkların değerinin bir kez daha 4 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

İlgili – BlockStack CEO’su en iyi DeFi coinini açıkladı – Sonuç sizi şaşırtabilir!

DeFi alanının Bitcoin'i Maker sahneye çıkıyor! Maker’de kilitli varlıkların değeri 1.2 milyar dolar. Toplam DeFi piyasası ise 4 milyar dolar eşiğini bir kez daha aştı. Maker’de kilitli BTC miktarı da her geçen gün artıyor.

Kripto ödünç protokolü Maker ise son bir haftada buradaki yükselişe öncülük ediyor. Maker protokolündeki kilitli varlıkların değeri yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Çünkü 21 Temmuz’dan bu yana değerine 600 milyon daha ekledi. Burada yüzde 90’dan fazla bir yükseliş görüyoruz.

Maker’in sözleşmelerinde kilitli hem Bitcoin hem de Maker’ın DAI stabil coin miktarları 23 Temmuz’dan bu yana artışta. BTC miktarı yüzde 86, DAI miktarı ise yüzde 414 arttı.

koinmedya_brave

Maker’de kilitli varlıkları değeri ise 1.2 milyar doların üzerinde. Toplam DeFi piyasasının yüzde 30’una sahip bu protokol.

Ödünç protokolü Aave de toplam kilitli değerlerde önemli ölçüde büyüme kaydetti. 18 Temmuz’dan bu yana ikiye katlanarak 490 milyon doların üzerine çıktı. Aave geçtiğimiz günlerde dağıtılmış yönetişim, Aavenomics terimleri, üç yönlü DAO yönetişimi başlatan sentetik varlık protokolü Synthetix için planlarını yayımladı.

İlgili – DeFi TOP 30’daki gereksiz coinlerin yerini almaya geliyor!

Verim çiftçiliği yapan kalabalık arasında popüler olan token swap protokolü Curve.finance de toplam değerini artırdı ve 17 Temmuz’dan bu yana yüzde 250 büyüdü. Şu an buradaki akıllı sözleşmelerde 281 milyon dolar kilitli.

Bir büyümelere yardımcı olan bir faktör de var. Çünkü Ethereum DeFi ekosistemine yakın zamanda 5,000 BTC (58 milyon dolar) eklendi. Bu da buradaki toplam kilitli varlıkların değerini artıran başka bir etken. WBTC ve Synthetix sBTC gibi paketlerle Ethereum’a aktarılan ve kilitlenen Bitcoin’in değeri 21 Temmuz’dan bu yana yüzde 30’dan fazla büyüdü.

Kaynak

Etiketler: