BTC : 85220 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 2.148 ₺ LTC : 417 ₺ USDT : 7.288 ₺ XLM : 0.7568 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Ethereum 250 doların altına düştü, DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti

Ethereum 250 doların altına düştü, DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti

Ethereum 250 doların altına düştü, DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti
0
huobi_koinmedya

DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti. Merkeziyetsiz finansta en çok kullanılan kripto para Ethereum’un fiyatı geriledikçe, DeFi’de kilitli fonların değeri de düşüyor. 


DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti

Ethereum (ETH) açılışı yüzde 1’lik bir düşüş ile yaptı ve en büyük ikinci kripto paranın fiyatı psikolojik 250 dolar seviyesinin altına geriledi. Ethereum’daki bu ayı durumu merkeziyetsiz finansa (DeFi) da yansıdı. Çünkü son 10 günde DeFi piyasası 200 milyon dolar kadar eridi. ETH fiyatı düştükçe, DeFi’de kilitli kripto paraların toplam değeri de doğal olarak düşüyor.

Peki, Ethereum boğaları 238 dolar destek seviyesini koruyarak 250 dolara geri almak için mücadele edecek mi?

bZx platformu ile ilgili olaylardan sonra merkeziyetsiz finans zor anlar yaşıyor. O zamandan bu yana DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti. Bu ETH fiyatı ile de yakından ilgili. 15 Şubat’ta DeFi ürünlerinde kilitli hem Ethereum hem de Bitcoin’lerin toplam değeri 1.219 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Çünkü ETH fiyatı da 288 dolar ile yıllık zirvesini görmüştü.

koinmedya_brave

İlgili – DeFi projesi bZx bir haftada 2. kez kurban oldu

DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti. Merkeziyetsiz finansta en çok kullanılan Ethereum fiyatı geriledikçe, DeFi’de kilitli fonların değeri de düşüyor. Kaynak: DeFiPulse

ETH coin ile DeFi’deki toplam değer arasında bir ilişki var. Ayı dönemlerinde fiyat düşünce DeFi’de kilitli değerlerin toplamı da düşer. Ancak buradaki değer arttıkça ETH miktarında da azalma görülür. Ancak şimdi ETH fiyatı 250 doların altında düştü, buna rağmen kilitli ETH miktarında bir artış söz konusu değil.

DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti. Merkeziyetsiz finansta en çok kullanılan Ethereum fiyatı geriledikçe, DeFi’de kilitli fonların değeri de düşüyor. Kaynak: DeFiPulse

koinmedya_brave

17 Şubat’ta DeFi’de kilitli ETH sayısı 3.072 milyon adetti. O zamandan bu yana bu sayıda yüzde 8’lik bir düşüş var. Bu da yaklaşık 2.8 milyon ETH ediyor.

ETH şu an 250 dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor.

İlgili – DeFi büyüklüğü Ethereum fiyatına ne kadar etki ediyor?

250 doların altında Ethereum’u ne bekliyor

ETH/USD şu an 239 dolardan işlem görüyor. Kısa vadeli grafiklerde üç zirve formasyonu görünüyor. Eğer fiyat 245 dolar ve 238 dolar desteklerinin altına gerilerse, bu kripto para için iyiye işaret değil. Çünkü ayılar daha da momentum kazanacak.

DeFi 200 milyon dolar değer kaybetti. Merkeziyetsiz finansta en çok kullanılan Ethereum fiyatı geriledikçe, DeFi’de kilitli fonların değeri de düşüyor. Kaynak: TradingView

Bu desteklerde sıçrama, boğalar için kritik öneme sahip. O zaman fiyatı yeniden 300 dolara doğru itebilirler. Yine de RSI’da 41 seviyesinin altına kırılma kilit destek seviyelerine doğru gidişata işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler: