BTC : 82902 ₺ ETH : 2892 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 365 ₺ USDT : 7.627 ₺ XLM : 0.5942 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. David Schwartz saç baş yolduruyor: XRP yatırımcısını hayal kırıklığına uğratacağız

David Schwartz saç baş yolduruyor: XRP yatırımcısını hayal kırıklığına uğratacağız

David Schwartz saç baş yolduruyor: XRP yatırımcısını hayal kırıklığına uğratacağız
0

XRP yatırımcısını zor günler bekliyor. Ripple’ın XRP’yi kontrol edip etmediği ile ilgili tartışmalar yeni bir boyuta geçti. Twitter’da XRP taraftarları Ripple’a bu konuda baskı yaparken, Ripple işi daha da yokuşa sürmeye başladı.


XRP yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan açıklama

XRP yatırımcısını zor günler bekliyor. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda şimdiki durumundan çok daha iyi bir seviyede olan XRP, Kasım 2018’deki depremin ardından toparlayamadı. Kripto piyasasında olumlu bir hava olsa, fiyatlar yükselse bile XRP bir türlü ilerleme kaydedemiyor.

XRP taraftarlarının sabrı taşmaya başladı. Artık Twitter’da Ripple’a tepkilerini açıkca dile getiriyorlar. Şirket de bazı dikkat çekici tepkilere yanıt vermeye başladı.

Bir XRP taraftarı Ripple’ın XRP’yi desteklemekten ve kullanmaktan vazgeçmesini isteyen bir paylaşımda bulundu. Taraftar Twitter’da  XRP_News on Twitter adıyla paylaşımlarda bulunuyor ve yaklaşık 23,000 takipçisi var. Takipçilerine şu mesajı gönderdi yakın zamanda ve XRP’den uzak durmalarını istedi:

“Ripple, XRP’nin eko sisteminin büyümesine yardım etmek için ne yapıyorsa artık yapmasın çünkü bir işe yaramıyor.  Lütfen açıkca söylüyorum XRP’den olabildiğince uzak durun. Biz artık bağımsız br dijital varlık istiyoruz. Ripple desteğini istemiyoruz. Kim bana katılıyor?

koinmedya_brave

Bu paylaşıma Ripple teknoloji şefi David Schwartz yanıt vermekte gecikmedi. Schwartz işi daha da yokuşa süren bir açıklama yaptı. Taraftarın yaptığı, Ripple’ın XRP’ye yardımı kesmesi yönündeki paylaşımına alaylı bir ifadeyle, Ripple’ın XRP’den uzak durmasını isteyenlerin çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağını söyledi..

Ripple XRP kaynağının % 60’ına sahip bulunuyor. Son zamanlarda şirket tezgah üstü satışlarla XRP fiyatının yükselmesini engellemekle suçlanıyor.

Bknz:Ripple, tezgah üstü dağıtım cüzdanına 50 milyon XRP gönderdi

San Francisco merkezli şirket fonlarını yatırımlarda ve blockchain ve XRP’yi güçlendirme çalışmalarında kullandığını söyledi. XRP yatırımcısını inandıramıyor Ripple.

Taraftardan dilekçe

Taraftarlar geçen ay bu konuda bir dilekçe yazarak imza topladılar. İnternette viral olan ” Ripple dump yapmayı bırak” sloganı ile başlayan dilekçe kampanyası, şirketin satışlarının XRP’ye zarar verdiğini iddia ediyordu. Dilekçede şu ana kadar 3,500 imza toplandı.

Dilekçe 102 bin takpçili Crypto Bitlord tarafında imzaya açıldı.

Bknz:XRP satışını durdurun! Kripto severlerin dilekçesi gündemde!

Ripple dilekçeye cevap verdi ve iddiaları kabul etmedi. XRP yatırımcısını üzen Ripple’a göre XRP satışları fiyatı etkilemiyor. Şirketin açıklamasının bir kısmı şöyle:

“ XRP’nin, hacim yüzdesi olarak programlı satışları ve gerçek kaynak enflasyon oranı Bitcoin ve Ethereum’dan daha düşük. Satışlar borsaların bildirdiği işlem hacimlerine bağlanmıştı. Bazı platformların hacimleri yanlış bildirdiğini farkedince Ripple, XRP satışlarını azalttı. Bu işlemin bu çeyrektede devam etmesini bekliyoruz. “

XRP bir yıldır yatırımcılarını ciddi hayal kırıklığına uğratıyor. Bakalım, taraftarları ne zaman XRP’den kazançlı cıkacak ? Dilekçe amacına ulaşabilecek mi?

Kaynak

 

Etiketler: