BTC : 64186 ₺ ETH : 1501 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.827 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

DASH/USD paritesi neden artışa geçti?
0
huobi_koinmedya

Son günlerde ayı piyasası hakim olmasına rağmen DASH/USD paritesi % 7’lik çarpıcı bir artış gösterdi. Peki hangi gelişme Dash’i yukarı çekti?


DASH/USD paritesi yükseliyor

Zirvedeki kripto paralar küçük kayıplar yaşarken Dash fiyatının artmasının sebebi kendi ekosistemindeki bir dizi gelişmeden kaynaklandı. Bu gelişmeleri siz değerli okurlarımızla yakından inceleyelim. Dash yazı kaleme alındığında 91,70$’dan işlem görüyor ve son 24 saatte 870 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. 17 Ağustos’ta Dash 93,42$’dan işlem görüyordu. Yani 25 günlük zaman aralığında fiyat % 6’lık bir değer kaybına uğradı.

Fakat haftalık fiyat grafiklerine baktığımızda 7 Eylül fiyatı olan 80,82$’dan günümüze % 8’lik prime ulaştı. Fiyat aynı kararlılıkta devam ederse 100 doları rahatlıkla görebiliriz.

Platformdaki son gelişmelere genel bakış

Platformdaki son gelişmeler DASH/USD paritesi yükselişinde temel sebebi oluşturuyor. Coinbase blogundaki son güncellemeye göre Coinbase Pro platformuna Dash’i ekledi. Böylece Coinbase’in yetki alanından Dash de destek alacak. Fakat bu yetki alanına New York Eyaleti ve Birleşik Krallık dahil değil. Bu arada Coinbase Pro daha sonra başka bölgeleri de kapsama dahil etmeyi planlıyor.

koinmedya_brave

BKNZ: Dash Coinbase Pro’ya eklendi

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

İlginç bir şekilde Venezuela ilk Bitcoin ATM’sine kavuştu. CoinATMRadar’a göre Latin Amerikan fiması PandaBTM San Antonio del Tachira’ya ilk ATM’yi yerleştirdi. ATM Bitcoin (BTC), Bitcon Cash (BCH), DASH, milli para Bolivar  ve Kolombiya Pezosu’nu destekliyor.

BKNZ: Venezuela ilk Bitcoin ATM’sine kavuştu

koinmedya_brave

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

Dash ile ilgili gelişmeler bununla da sınırlı değil. Komodo merkeziyetsiz kripto para borsası AtomicDEX’i açtı. Tabi ki Dash’i de sisteme dahil etti. Borsa üçüncü bir aracı olmadan kripto para yatırımcılarının doğrudan işlem yapmasına izin veriyor.

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

DASH/USD paritesi ile ilgili olumlu gelişmeler saymakla bitmiyor. Brezilya kripto para borsası NovaDAX da Dash’i sistemine entegre etti. Bu borsada hem gerçek para-Dash pariteleri açıldı hem de bedava Dash dağıtan yarışmalar yapılacağı duyuruldu.

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

Dash Güney Amerika’da hızlı bir şekilde gelişimini sürdürüyor. Yakın zamanda 3xbit, Coinbene ve XDEX borsalarında da Dash yerini alırsa hiç şaşırmayın. Bu sayede Dash likiditesini Brezilya’da arttıracak.

Dahası yenilikçi POS mağaza çözümleri üreten ElektroPay  daha fazla mağazanın Dash kabul etmesini sağlayacak şekilde ürününü geliştirdi. Son geliştirme ile Dash doğrudan gerçek paraya çevrilecek. Ayrıca müşterilere Dash satılmasının da önü açılacak.

Puma Pay Dash’i sistemine ekledi

Söylediğimiz gibi DASH/USD paritesi boşuna artmıyor. Dash hakkında yenilikler ve ve gelişmeler birbirini kovalıyor. İlk blockchain tabanlı ödeme sistemi olduğunu iddia eden PumaPay de Dash’i sistemine ekleyenler kervanına katıldı. Bu gelişme Dash sahiplerine iyi karlar sağlayacaktır. Çünkü bu sayede PumaPay’in yetişkin eğlence endüstrisinde Dash kullanılması mümkün olacak. PumaPay’in müşterilerinden bir tanesi de porno devi Pornhub.

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

İyi haberlerimizi Dash’in kendi içinden bir haberle bitirelim. Dash’in resmi blogunda yapılan son güncellemeyle DashPay Android ve IOS’un kendi mobil cüzdanlarıyla uyumlu hale gelecek. DASH/USD paritesi yükselmesin de ne yapsın bunca olumlu haberden sonra.

DASH/USD paritesi DASH/USD paritesi neden artışa geçti?

Daha fazla Dash haberi için tıklayın

Kaynak

Etiketler: