BTC : 63312 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.21 ₺ LTC : 286.9 ₺ USDT : 6.876 ₺ XLM : 0.48 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Dash Latin Amerika’da Bitcoin’i geride bıraktı

Dash Latin Amerika’da Bitcoin’i geride bıraktı

Dash Latin Amerika’da Bitcoin’i geride bıraktı
0
huobi_koinmedya

Dash Latin Amerika’da Bitcoin’i geride bıraktı. Bildiğiniz gibi Dash mahremiyet odaklı kripto para liderlerinden birisi. Küresel düzenleyiciler  normal kripto paraları daha da sıkı tuttukça bu tip kripto paraların popülerliği artıyor.


Dash Latin Amerika’da Bitcoin’i geride bıraktı

Acaba yakın veya uzak bir gelecekte Dash Bitconi’i geride bırakabilir mi? Cryptobuyer CEO’su Jorge Farias, bunun zaten Latin Amerika kripto borsasında gerçekleştiğini düşünüyor. Taşıdığı mahremiyet özelliklerinden dolayı Dash tokeni Amerika dışında oldukça popüler. Fakat Bitcoin’i Dünyanın herhangi bir yerinde geçmiş olmak gerçekten büyük başarıdır. Cryptobuyer Latin Amerika’daki kripto ticaret platformlarının en büyüklerinden bir tanesi. Gelişmiş bir kripto borsası olarak hizmet veren platform ayrıca kripto cüzdanı olarak da işlem görüyor. Hatta ATM’si bile var.

Farias, Cryptobuyer’ın Latin Amerika’da Dash’i kabul eden ilk borsa olduğunu çok az kimsenin hatırladığını belirtti. Agresif pazarlama hamlelerinden dolayı Cryptobuyer’ın işlem hacminin belirgin şekilde artması da cabası. Frias açıklamasında şunu belirtti:

koinmedya_brave

‘Dash popülaritesi son 2 aydır yükseliş gösteriyor. Hatta diyebilirim ki Dash platformumuzda en çok işlem gören kripto para. İki ay önce Bitcoin’i geride bıraktı.’

Farias, Bitcoin ağıda tıkanıklıklar yaşandığını ve bunu aşmak için bir altcoin eklemeye karar verdiklerini belirtti. Dash’i platformlarına eklemeyi kararlaştırdıktan kısa süre bunun son derece akıllıca ve başarılı bir hamle olduğunu gördüklerini beyan etti:

‘……. Bunun son derece mantıklı bir hamle olduğunu gördük. İsim her şeyi anlatıyor: Dijital para. Bizim için ise Bitcoin’den sonra entegre olduğumuz ilk para.’

Muhtemelen Cryptobuyer, network sıkışıklığı katlanılamaz hale geldiğinde BTC’yi liste dışı bırakmaya cesaret eden ilk borsa. Ayrıca kripto para piyasası için önemli bir bölgenin (Güney Amerika) büyük kripto borsalarından birinin altcoinlere güvendiğini ve destek verdiğini görmek gayet memnun edici. Kaldı ki Pantera Heisenberg gibi varlık fonları Bitcoin dışındaki tokenların yok olacağını düşünüyor.

Dash hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave

 

Etiketler: