BTC : 65843 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319 ₺ USDT : 6.77 ₺ XLM : 0.5437 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Interpol Dark Web’te Bitcoin’in izini takip edecek

Interpol Dark Web’te Bitcoin’in izini takip edecek

Interpol Dark Web’te Bitcoin’in izini takip edecek
0
huobi_koinmedya

Interpol, Güney Kore merkezli startup ile ortaklık geliştirdi. Interpol, Koreli şirket sayesinde dark web’te Bitcoin’in izini takip edecek.


Bitcoin’in izini takip edecek

Dark Web ya da Deep Web internetin kara yüzü olarak biliniyor ve Dark Web’e Google benzeri halka açık arama motorları sayesinde ulaşılamıyor. Dark Web internet vasıtasıyla erişilebilen ancak bazı yazılımlar veya yapılandırmalar sayesinde kişiye has erişim olanağı veren bir portal. Dark Web, işlem yapan kişilerin kimlikleri gizli tutan ve anonim işlemlere olanak sağlayan bir ortam oluşturuyor. Bu nedenle ağın yasa dışı faaliyetlere imkan verdiği düşünülüyor. Dark Web insan kaçakçılarına, silah ve uyuşturucu kaçakçılarına, yasa dışı içerik oluşturucuları gibi birçok illegal yapılanmalara bir araya gelebilecekleri potansiyel bir platform oluşturuyor. Bu nedenle Dark Web, başta İnterpol olmak üzere yerel ve uluslararası kolluk kuvvetleri tarafından takip ediliyor.

Lütfen Bkz: Yeni bir Trojan virüs kripto para borsalarını tehdit ediyor

Interpol, Güney Koreli startup S2W ile şimdilik 1 yıllığına bir sözleşme imzaladı. S2W, Dark Web’deki Bitcoin ve kripto para transferleri dahil tüm aktiviteleri takip edecek, izleyecek ve raporlayacak. Dark Web’i ziyaret eden domainler S2W tarafından takip edilerek ardındaki gerçek kişiler deşifre edilmeye çalışılacak.

koinmedya_brave

S2W, Dark Web’de işlem gören domainleri tespit edebilecek özel yazılımlar kullanıyor. Interpol, 1 yıllık sözleşme dahilinde S2W ile başarılı operasyonlara imza atarsa sözleşmenin süresini daha da arttırabilecek.

Lütfen Bkz: Rusya’nın darknet’i Hydra piyasaya token sürmeye hazırlanıyor

S2W’nun CEO’su Suh Sangduk, Dark Web üzerindeki siber suçları takip etmenin kripto paralar nedeniyle daha da zorlaştığını vurguladı. Ancak sahip oldukları teknoloji sayesinde Dark Web’deki siber suçluları arık daha kolay biçimde takip edebileceklerini ileri sürdü.

Kaynak

koinmedya_brave