BTC : 85952 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 2.178 ₺ LTC : 423.2 ₺ USDT : 7.301 ₺ XLM : 0.7661 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Craig Wright, Pazartesi günü Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlamak zorunda

Craig Wright, Pazartesi günü Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlamak zorunda

Craig Wright, Pazartesi günü Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlamak zorunda
0
huobi_koinmedya

Bitcoin SV’nin yöneticilerinden Craig Wright, Pazartesi günü ABD’nin Florida eyaletindeki bir mahkemeye sahip olduğu Bitcoin’lerin bilgisini ibraz etmesi gerekiyor. Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu iddia ediliyor.


Craig Wright, Pazartesi günü mahkemeye bildirmek zorunda

Bitcoin SV’nin yöneticilerinden Craig Wright, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto  olduğunu ileri sürerek Bitcoin’in patenti için ABD Patent Enstitüsüne başvurmuştu. İlgili patent başvurusu olumlu sonuçlanınca Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğuna yönelik piyasada bir algı oluşmaya başladı (Lütfen Bkz: Satoshi Nakamoto üzerindeki gizem kalktı mı? Bitcoin’in mucidi Craig Steven Wright mı?).

Bu haberi üzerine Bitcoin SV fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı ve BSV 60 dolar seviyelerinden 200 doların üstüne çıktı. Yazının kaleme alındığı saatlerde BSV, 210 dolardan işlem görmektedir. Sonuçta piyasadaki bir kesim Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğuna inanmış, diğer bir kesim de Craig Wright’ın iddialarını gülünç bulmaktadır. Craig Wright’ın iddialarını gülünç bulan Alex Krüger’in paylaştığı karikatürü aşağıda görüyoruz.

Craig Wright Pazartesi Craig Wright, Pazartesi günü Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlamak zorunda

koinmedya_brave

AMB Crypto’dan Aakash Athawasya imzalı yayınlanan  habere göre 17 Haziran’da (Pazartesi) Florida’daki bir mahkemeye Craig Wright sahip olduğu Bitcoin varlıklarını ibraz etmek zorunda kalacak.

Satoshi Nakamoto’nun tek başına 1 milyon adet Bitcoin kazdığı ve 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğuna inanılıyor. Eğer Craig Wright, gerçekten Satoshi Nakamoto ise 1 milyon adet Bitcoin’i olması gerekiyor.

Craig Wright ve Klieman ailesi arasındaki anlaşmazlık mahkemeye taşınmış ve mahkeme Wright’ın sahip olduğu BTC’leri ibraz etmeye zorluyor. Wright, 1 milyon adet BTC’yi ibraz ederse (veya edemezse) Bitcoin SV’nin nasıl tepki vereceğini merek ediyoruz.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

koinmedya_brave

2019’da Stellar, Cardano ve BitTorrent iyi kazandırabilir

Alex Krüger: Binance altcoin kışına sebep olabilir

Bitcoin bir kez daha 1 milyonluk aktif adres sayısını aştı

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak