BTC : 60762 ₺ ETH : 1387 ₺ XRP : 1.332 ₺ LTC : 293.2 ₺ USDT : 6.85 ₺ XLM : 0.446 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Craig Wright 165.000 dolar para cezasına çarptırıldı

Craig Wright 165.000 dolar para cezasına çarptırıldı

Craig Wright 165.000 dolar para cezasına çarptırıldı
0
huobi_koinmedya

Craig Wright aleyhindeki dava devam ediyor. Wright ise şimdiye kadar meydana gelen yasal ücretler için mücadele etmek zorunda. Şu an 165.000 dolar ödemek zorunda. Tabii çok daha kötü olabilirdi.


Craig Wright 165.000 dolar ödemek zorunda

Kendisini Bitcoin’in mucidi ilan eden Craig Wright’a kötü bir haber ABD mahkemesinden geldi. Mahkeme iki yıldır devam eden davadan dolayı Wright’ın 165 bin dolar ödemesini istiyor. Yargıç yasal ücretlerden bazılarını kaldırdı. Buna rağmen Wright’a yüklü miktarda bir fatura çıkmış oldu.

Wright aleyhinde dava Şubat 2018’de açılmıştı. Dava ise Dave Kleiman’ın mülkiyeti adına açıldı. Dave Kleiman, Wright’ın eski iş ortağı. İddialara göre Craig Wright, Dave Kleiman’ın Nisan 2013’te ölümünden sonra Kleiman ailesini 5.5 milyar dolarlık 1.1 milyon Bitcoin dolandırmış.

İlgili – Craig Wright Satoshi Nakamoto olduğunu ispatlarsa BSV gerçek Bitcoin mi olur?

koinmedya_brave

Wright’tan bugün ödenmesi istenen ücretler, Wright’ın iddia edilen Bitcoin hesaplarının araştırılması sonucu çıkan masraflar olarak duyuruldu. Kleiman mülkünün avukatları ilk önce çoğu maaş ödemesinden oluşan 658,581 dolar ödeme talep ettiler. Buna bazı diğer giderler de dahil. Yargıç ise avukatların aşırı ücret istediğine karar verdi. Çünkü faturaya dahil ettikleri saatlerde ne ile meşgul olduklarını belirtmemişlerdi. Sonuçta bu ücretlerin büyük bir kısmını çıkarmış görünüyor.

Söz konusu dava bu yılın başında kripto para sektörünün dikkatini çekmişti. Çünkü Wright, çok yüklü miktarda Bitcoin adresleri ve anahtarlara erişim sağladığını iddia etmişti. Ancak Wright’ın avukatı daha sonra yaptığı açıklamada, müvekkilini anahtarlara değil Bitcoin adresleri listesine sahip olduğunu söylemişti.

Kaynak

Etiketler: