BTC : 80080 ₺ ETH : 2617 ₺ XRP : 1.78 ₺ LTC : 330.4 ₺ USDT : 7.709 ₺ XLM : 0.54 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?

Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?

Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?
0

Cosmos ATOM nedir ve bir anda nasıl bu kadar hızlı yükselebildi? Piyasa değeri bakımından 15. sıraya yerleşen ve son günlerde çok iyi bir performans sergileyen Cosmos bir anda ilgi odağı haline geldi. Peki Cosmos (ATOM)’un sırrı ne, neden yükseliyor?   

Cosmos ATOM nedir ve neden yükseliyor?

Sanıldığı gibi, Cosmos piyasaya yeni giren bir proje değil. Cosmos Ağı, 2017’den beri sessiz sedasız gelişmeye devam eden bir ağdır. 16 milyon dolar topladığı ilk ICO’sunu da aynı yıl Nisan ayında düzenledi ve Atom tokeni ortaya çıktı.

ICO sürecinde tanesi 0.10 dolardan satılan ve % 5000 oranında değer kazanan ATOM token, şu anda 5.07 dolardan işlem görüyor. Peki Cosmos ATOM nedir? Nasıl bu kadar hızlı yükseldi?

Proje, Forbes tarafından “blockchainler için dünya çapında bir ağ” olarak tanımlandı. Birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik özellikleri ile Cosmos, tüm blockchainleri birbirine bağlayabilme potansiyeline sahip bir ağdır.

koinmedya_brave

Cosmos aynı zamanda pek çok blockchain’in çözmekte zorlandığı ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefliyor ve Tendermint olarak bilinen hataya dayanıklı bir konsensüs motoru tarafından desteklenen proof-of-stake konsensüsünü kullanarak, bu problemi çözmeyi başarıyor.

Cosmos (ATOM) Kraken ve Binance borsalarında listelendi

Cosmos bugüne kadar sessiz sedasız bir şekilde dikkatleri üzerine çekmeden ağını geliştirmeye devam ediyordu ancak görünen o ki; şimdi sahneye çıkma sırası Cosmos’a geldi.

ATOM, Nisan ayında ilk kez Kraken gibi büyük bir borsada listelendi ve bu listeleme, dikkatleri projenin üzerine çekti.

Cosmos’un yükselişine en büyük katkıyı şüphesiz Binance yaptı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, projenin teknolojisinden övgüyle bahsetti ve tokeni listeleme kararı aldıklarını duyurdu. Bu duyurunun ardından Cosmos, piyasada parlamaya başladı.

“ İşte listelenme konusunda bir borsayla görüşmeyi bile kabul etmeyen bir proje! Bu projenin teknik ekibiyle iyi bir diyaloğumuz var ve biz de bu projeyi listeliyoruz. İyi teknoloji kazanır!”

Üstelik Binance’ın websitesinde ATOM tokenin listeleme ücreti 0 BNB olarak görünüyor. Bu da bu listeleme için Binance’ın herhangi bir ücret almadığını gösteriyor.

Bu listelemenin ardından, Cosmos  piyasa değeri bakımından 15.sıraya yerleşti. Yazımız yayına hazırlanırken 14 oranında değer kazanan ATOM, 5,7 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin balinaları yine harekete geçti: 211 milyon dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleşti!

Kaynak

Ayrıca bknz:

Kripto para borsaları Tether (USDT)’ı listeden çıkarmalı mı?

Ripple Dünya devlerinden Ria Money Transfer ile anlaşmaya vardı