BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Güncel Cortex Rehberi: Cortex token nedir? CTXC token nedir? CTXC nerden alınır-satılır?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Güncel Cortex Rehberi: Cortex token nedir? CTXC token nedir? CTXC nerden alınır-satılır?

Güncel Cortex Rehberi: Cortex token nedir? CTXC token nedir? CTXC nerden alınır-satılır?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merhaba sevgili okurlar. Bugün Cortex projesinin Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“Cortex token nedir?” CTXC token nedir ?sorularına cevap aramaya çalışacağız.


Cortex token nedir? CTXC token nedir?

Cortex token Merkeziyetsiz Yapay Zekâ Otonom Sistemi vadediyor

Mevcut blockchain dünyasında, Turing Complete özellikli akıllı sözleşmeler yaygın olarak kullanılmakta ve bu uygulamalar çok sayıda uygulama geliştiricisini de çekmektedir.

Bununla birlikte, aşırı idealize edilmiş “Dünya Bilgisayarı” konseptinin yüksek maliyeti nedeniyle, akıllı sözleşmeler tasarım aşamasında yeteneklerini sınırlar ve Turing Complete’in muazzam hesaplama potansiyelinden tam olarak yararlanamaz.

ilginizi çekebilir: Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Sonuç olarak, geliştiriciler kısa programlar yazmak ve yalnızca çok az miktardaki kaynağa erişmek durumunda kalırlar.

[Turing Complete (Turing Bütünlüğü/Tamlığı) bilgisayar bilimlerinde çok önemli bir notasyondur. Bir programlama dili Turing Bütünlüğünü sağladığını söylüyorsa Turing Makinası ile tasarlanabilen tüm hesaplama işlemlerini yapabilir demektir.  Zaten Turing Makinasının kendisi herhangi bir şeyin “hesaplanabilir” olup olmadığı gösterebilmek için icat edildi.

Makine, çeşitli emirleri okuma, yazma,  bellekte saklama gibi ilkel işleri yapar.  Zaman içinde birçok çalışma Turing makinasının gerçek dünya hesaplamaları için hemen hemen aynı modelleri ortaya koydu. İlk yaklaşıma göre, eğer hesaplamanın Turing makinası ile yapılamayacağı kanıtlanırsa hiçbir hesaplama cihazının bu işlemi yapamayacağını varsayabiliriz. Diğer taraftan sistem basit Turing makinesi emirleri ile tanımlanabiliyorsa bu işlem “Turing Bütünlüğü” içeriyor deriz ve bilgisayarlar ile bu hesaplamayı yapabiliriz.]

Cortex token, talimat setini gözden geçirip genişleterek akıllı sözleşmeler için Yapay Zekâ (AI) algoritmaları desteği ekler, böylece herkes akıllı sözleşmelerine AI ekleyebilir.

Aynı zamanda Cortex token, herkesin Cortex’teki modelleri göndermesine ve optimize etmesine izin veren kolektif iş birliği için bir teşvik mekanizması tasarladı, böylece modellere katkıda bulunanlar ödüllendirilebilecek.

Cortex’in açıklık ve paylaşım özellikleri sayesinde, sistemde insan yeteneklerini aşan birçok model oluşturulabilecek.

Cortex Çıkarım (Inference) Konsensüs Kriterleri

Açık kaynak ve rekabetçi mekanizmaların doğası nedeniyle, akıllı bir üstlenici (intelligent agent) Blockchain ağının zekâ seviyesini artırmak için devamlılığını sürdürecek.

Cortex’in ana görevi; kullanıcıların Cortex blockchain’indeki akıllı sözleşmeleri kullanarak çıkarımda (infer) bulunabilecekleri en son teknoloji ürünü makine öğrenme modelleri sunmaktır.

Cortex’in hedeflerinden biri de kullanıcıların AI DApp’leri (Yapay Zekâ Destekli Merkeziyetsiz Uygulamalar) sunmalarına izin veren bir makine öğrenme platformu oluşturmaktır.

Cortex  token temel özellikleri

Akıllı AI Sözleşmeleri

Cortex, kullanıcıların blockchain üzerinde makine öğrenme programları yazmalarına ve diğer sözleşmeler üzerinden etkileşimler göndermesine izin verir.

Cortex token Sanal Makine (Cortex Virtual Machine, CVM)

CVM komut seti tamamen EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumludur ve çıkarsama talimatları desteği vardır. Yazının başında Turing Tamlığı’ndan bahsetmiştik. Ethereum buna sahip bir kripto para ve alanın öncülerinden.

Dünyanın dört bir yanındaki makine öğrenimi araştırmacıları, iyi işlenmiş ilgili veri modellerini depolama katmanına yükleyebilir. Bu AI modellerine ihtiyaç duyan diğer kullanıcılar modelleri kullanarak çıkarımlarda bulunabilir ve tedarikçilerine ödeme yapabilirler.

 

 

Cortex ayrıca modeller için talimat-yorumlayan sanal makineyi de içeren bir off-chain arayüzü de sunuyor. Bu sistem, trading ve iş birliği için programlama gücü ve algoritma sağlayıcıları arasında bir köprü kuracak.

Proje bir AI ekosistemi kurmuş. Kullanıcılar platformun coin’i olan CTXC ile grafik kartları, derin öğrenme makineleri, bulut bilişim hizmetleri gibi AI ile ilgili ürünler satın almak için kullanabilirler.

Projenin çok geniş ve alanında uzman bir ekibi ayrıca 2015 Turing ödülü sahibi Prof. Whitfield Diffie de dâhil dört adet danışmanı var. Tamamını görmek için tıklayınız.

Tsinghua Üniversitesi, Shanghai Jiao Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi ile partnerlikleri var.

Cortex CTXC token yatırımcıları

 

Cortex CTXC Nedir

CTXC token hangi borsalarda 

 

Cortex CTXC Nedir

Proje hakkında daha fazla detay için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

Twitter’a giriş tarihleri Ocak 2018. Takipçi sayıları 17200. Çok iyi.

Telegram’da bu sayı yaklaşık 16000.

Bu yazımızda Cortex token nedir? sorusuna cevap aramaya çalıştık. Umarız okurlarımız için faydalı olmuştur. Bizi takip etmeye devam ediniz.

CTXC token (Cortex token) fiyat grafiği

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.