BTC : 64150 ₺ ETH : 1593 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.75 ₺ XLM : 0.5204 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Çin kripto madencilik sektörüne Corona virus darbesi

Çin kripto madencilik sektörüne Corona virus darbesi

Çin kripto madencilik sektörüne Corona virus darbesi
0
huobi_koinmedya

Çin madencilik sektörüne bir başka darbe geliyor. Bu, dünyada büyük korku oluşturan yeni Corona virüs salgını.


Gerçekten Corona virüs Çin madencilik sektörüne ciddi hasar verebilir mi? Yazımızda bu konu ile ilgili gelişmelerden bahsedeceğiz.

Çin’deki Corona virüs salgını ile beraber, hükumet durumu kontrol altında tutmak amacıyla bir dizi önlem aldı. Ülke genelinde iş kolları etkilendi. Mevcut karantina kontrolü nedeniyle insanlar bulundukları yerlerden ayrılamıyor ve işlerine gidemiyor.

Bir maden çiftliği de özellikle etkilenenler arasında. BTC.top CEO’su Jiang Zhuer’in 4 Şubat tarihinde bildirdiğine göre, Çin’in merkezden uzak bir alanında sahibi olduğu maden çiftliğinde makinaların durdurulması istendi.

koinmedya_brave

Bakınız:Ne olacak bu Bitcoin’in 10.000 dolarla imtihanı?

Zhuer’in açıklamalarına göre an itibariyle madencilik firması çalışanlarına işe başlanmaması söylendi. Ancak yine de  firma personeli çalışmayı durdurmadı ve karantina kontrol sürecinde çiftliği asla terketmedi.

Bitcoin madencilik makinaları satan şirketler, satış sonrası hizmetleri erteliyor,bu da Çin madencilik sektörüne zarar veriyor

Xinjing, İç Moğolistan, Yunnan ve Sichuan gibi eyaletlerde uygun elektrik fiyatları ve kaynaklar, Bitcoin madencileri için bulunmaz fırsat oldu. Ve böylece Çin’in bu sektörde major market olmasında önemli rol oynadı.

Bakınız:Celsius CEO’sundan 2020 Bitcoin fiyat tahmini: 30.000 dolar

koinmedya_brave

Bitmain ve Canaan Creative, Çin’deki başlıca madencilik çip üreticileri. Bitmain, dünyanın kripto para madencilik donanımının %66’sını üretiyor.

Ancak virüs salgını nedeniyle, Bitmain, Canaan ve MicroBT gibi şirketler, web sitelerinde  10 Şubat’a kadar satış sonrası servisleri ertelediklerini bildiren açıklamalar yaptılar.

Bitcoin halvingi yalnızca 100 gün ötede. Bazı kripto yorumcuları, bu durumun bazı ciddi fiyat hareketlerini tetikleyeceğine inanıyor. Corona virüs salgınının zaman aralığı Bitcoin’in halving etkinliği ile çakışıyor. Madencilik şirketleri bu iki faktörün madencilik ekipmanlarının devamının sağlanmasında ve yeni madencilik makinalarının tesliminde daha güçlü bir etki yapacağından endişe duyuyor.

Kaynak