BTC : 79315 ₺ ETH : 1.733 ₺ XRP : 43.28 ₺ LTC : 7.708 ₺ USDT : 322.7 ₺ XLM : 0.2243 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Corona virüs tehdidi CME’yi de vurdu

Corona virüs tehdidi CME’yi de vurdu

Corona virüs tehdidi CME’yi de vurdu
0

Corona virüs tehdidi şimdi de CME’yi vurdu.


Tüm dünyayı sarsan Corona virüs pandemisi ekonomi dünyasını vurmaya devam ediyor.

  • ABD ‘deki Bitcoin vadelilerinin ardındaki isim olan CME Group, Chicago’daki ticaret platformunu kapatmayı planlıyor.
  • Bu hareket, ABD finansal marketlerini sıkboğaz eden Corona virüs salgınıyla yakın ilişkili.

Çarşamba günü bildirildiğine göre, CME Group, Cuma iş günü sonundan itibaren Chicago’daki platformunu kapatacak.

Petrole, tarıma ve ABD hisse senetlerine bağlı ticari kontratları kolaylaştıran bu türev borsası, kararlarının sebebinin hızla yayılan Corona virüs tehdidi için  önlem olduğunu açıkladı. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

koinmedya_brave

“Şimdiye kadar Chicago Board of Trade (Chicago ticaret kurulu) binasında herhangi bir Corona virüs vakası tespit edilmemiştir. Corona virüs salgını için daha fazla medikal yardım ve kılavuzluk sağlandığında, ticaret kurulunun yeniden açılması konusu değerlendirilecektir.”

Şirketin merkezinin açık kalacağı da açıklamada bildirildi. Şirket sözcüsünün söylediğine göre, yaklaşık 450 kadar insan CME katında tüccarlar ile ticaret yapıyor ya da çalışıyor. CME aynı zamanda Intercontinental destekli Bakkt dışında türev anlaşmalar sunan ABD’nin birkaç büyük borsası arasında bulunuyor.

Bakınız:ABD’de Google üzerinden Bitcoin halving aramaları düşüyor

Bugün itibariyle, ABD’de 1,107 doğrulanmış Corona virüs vakası bulunuyor. CME’nin ana merkezi olan Illinois’de ise bu sayı 25 olarak bildirildi.

Bu arada New York Stock Exchange (New York menkul kıymetler borsası)’nın ana şirketi ICE, Wall Street’teki ticaret katının kapatılmasıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir plan yapmadıklarını söyledi. New York’da 200’den fazla doğrulanmış Corona virüs vakası var. Şubat ayında Fox Haber, NYSE’nin ticaret katının muhtemel bir kapanış için hazırlandığını bildirmişti.

Philedelphia Inquirer, New York bazlı Nasdaq, Philedelphia’nın Navy Yard iş merkezinde yedek ticaret alanı ve veri merkezi hazırlamayı planladıklarını duyurdu.

Tüm Wall Street firmaları, tüccarlarının FINRA’nın nimetleri sayesinde uzaktan çalışmalarına izin veriyor. Wells Fargo’dan BlackRock’a kadar finansal servis şirketleri, kendi ofislerinde vakalar olduğunu doğruladılar.

Kaynak

Etiketler:
Total
0