Tsinghua Üniversitesi blockchain araştırma enstitüsü müdürü Cao Yin konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

koinmedya_brave

” Merkez Bankası bu dijital para arzını başlatmak için uzun süredir hem teknolojik hem de teorik olarak çalışmalar yapıyor. Teknolojik yol haritası çoktan hazırlandı.”

Geçen ay yerel medyadan JRJ den alınan  habere göre Çin dijital para geliştirme çalışmalarının çoğunu tamamladı. Çin bu teknolojiyi önce Shenzen’de deneyecek. Shenzen ülkenin Hong Kong’a karşı ticari bir merkez olarak geliştirmeyi planladığı bir yer.

Kripto şirketi BankLedger’ın CEO’suna göre bu gelişmenin ardında aslında daha güzel şeylerin olacağını gösteren işaretler var. Herşeyde bir hayır vardır diyor CEO.  Hastalığın yayılmasındaki etkenlerden birisi olan kağıt paralardan bu şekilde uzaklaşılması gerektiğinin daha net anlaşıldığını söylüyor CEO. Haksız da sayılmaz. Kullandığımız kağıt paralara ya da madeni paralara yüz binlerce insanın eli değiyor. Mikroplardan kaçmak mümkün değil. Hakikaten Corona virüsü dünya çapında kripto paralara daha fazla güven duyulmasını ve bu paraların daha çok benimsenmesini de sağlayabilir.

Bknz:Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de

Kaynak