BTC : 83643 ₺ ETH : 2897 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 367.3 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5954 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Corona savaşına Ripple’dan önemli destek

Corona savaşına Ripple’dan önemli destek

Corona savaşına Ripple’dan önemli destek
0

Corona savaşına Ripple’dan önemli destek. San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, pandemik ile mücadele için 200,000 dolar bağışta bulundu.


Corona savaşına Ripple’dan önemli destek

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, birkaç hafta önce Ripple’ın tüm ekibinin salgını önleme girişimleri kapsamında evden çalışmaya başladığını duyurmuştu. Corona virüs günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Garlinghouse da değerlerin dünya genelinde daha hızlı transferini desteklemeye devam edeceklerini bildirmişti.

Corona savaşına Ripple da katıldı. Ripple 25 Mart’ta yaptığı duyuruda, San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen Tipping Topluluğu ve Silikon Vadisi Topluluk Vakfı’na bağış yaptığını duyurmuştu. Her kurum için 100,000 dolar bağış yapılmış.

Ripple (@Ripple) Twitter’den yaptığı duyuruda, “Bu zorlu günlerde COVID-19 pandemiği ile mücadelede Ripple da yerini alıyor.” ifadesi yer aldı. Ayrıca toplamda 200,000 dolar bağış yapıldığı da belirtildi.

koinmedya_brave

Bunun dışında diğer kripto para şirketleri de corona virüsü ile savaşa önemli ölçüde bağışlarla katkıda bulunuyor. Mesela kripto para borsası Binance’in yardım kolu Binance Charity, “Kripto COVID’e Karşı” adı verilen bir kampanya başlattı. Bu kampanya üzerinden de 1 milyon dolar bağış yaptı.

İlgili – RippleNet ile Tayland’ın DeeMoney arasındaki işbirliği XRP’ye güç katacak

Dikkat! – Dolandırıcılar cirit atıyor

Bu arada o kadar çok insan karantina dolayısıyla evlerine kapandı ki ortaya çok fazla dolandıcı da çıktı. Sahte kampanyalar, hırsızlık olayları da alttı.

Ripple ve Binance gibi şirketler salgına karşı mücadele için fon oluşturmaya çalışırken, bazı kötü niyetli kişiler de buradan kendi çıkarlarına bir şeyler elde etme peşinde. Daha dün ZyCrypto, sahte bir Youtube kanalının kendisini Ripple CEO’su Brad Garlinghouse olarak tanıtarak, sahte XRP airdropların reklamını yapıyordu.

XRP uzmanlarına göre, bazı XRP sahipleri sahte Chrome uzantısı üzerinden önemli ölçüde kripto para kaybı yaşadı. Uzmanlar, bu kişilerin sahte Ledger Live chrome uzantısı kullandığını belirtiyor. Bu sahte uzantı üzerinden insanların XRP coinleri çalındı.

İlgili – Ripple neden XRP satıyor?

Kaynak

Etiketler: