BTC : 1.788 ₺ ETH : 6.79E-6 ₺ XRP : 68.3 ₺ LTC : 0.0008476 ₺ USDT : 341.5 ₺ XLM : 525 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna ağır eleştiri

Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna ağır eleştiri

Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna ağır eleştiri
0

Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna ve düşüncesizce yapılan analizlere karşı ciddi eleştiri geldi. Sirer’e göre reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile yapılan açıklamalar ve analizler kripto para piyasalarına zarar veriyor.


Cornell Profesörü Sirer’den Tron CEO’suna eleştiri

Conell Üniversitesinden Türk kökenli Profesör Emin Gün Sirer’den Tron CEO’su Justin Sun’a başta olmak üzere bir dizi ciddi eleştiri getirdi. Sirer’e göre kripto para piyasaları aktörlerinin bir an önce büyümesi ve birer yetişkin gibi davranması gerekiyor. Özensizce ve düşüncesizce yapılan açıklamalar kripto paraların kabulüne ve adaptasyonuna engel oluyor.

Bilindiği üzere küresel gündemi meşgul eden bir virüs salgını var. Onlarca insan Corona Virüsü salgınından dolayı hayatlarını kaybetti ve karantina koşulları altında yaşamak zorunda kalıyorlar. Bu dramatik gelişme karşısında yapılan “Bitcoin için iyi” tarzında analizler ciddi bir ahlaki sorun oluşturuyor. Sirer’e göre bu eleştirilerin kimseye ve özellikle kripto para piyasalarına faydası yok belki de zararı var.

Lütfen Bkz: Japonya yönetiminde dijital yen için yasa hazırlığı

koinmedya_brave

Sirer’in eleştiri oklarına maruz kalan haber, Financial Times gibi ünlü bir gazetede yayınlandı.

Bu tür ahlaksızca yapılan yorum ve analizlerin ardından Sirer aşağıdaki paylaşımda bulundu. Sirer, Justin Sun’ın Kobe paylaşımına ve Corona Virüsü salgınının Bitcoin fiyatları üzerine etkisi temalı analize vurguda bulunuyor. Yapılanların bir yetişkin eylemi olmadığını belirtiyor.

Sirer’in eleştirilerine maruz kalan Justin Sun tweet’ini ise aşağıda görüyoruz.

Profesör, ölen bir kişinin ardından yapılan bu paylaşımı durumdan pay çıkarmak olarak görüyor.

Lütfen Bkz: Merkez bankaları Ethereum blockchain’i üzerinden dijital para birimi üretebilir

Kaynak

Etiketler: