BTC : 81884 ₺ ETH : 1.841 ₺ XRP : 45.3 ₺ LTC : 7.687 ₺ USDT : 352.2 ₺ XLM : 0.2387 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinmarketcap gündem: CMC artık cebinizde

Coinmarketcap gündem: CMC artık cebinizde

Coinmarketcap gündem: CMC artık cebinizde
0

Kripto severler Coinmarketcap uygulamasını , çok geçte olsa kullanabilecekler. Şirketin bugün 5.yıl yıldönümü. Geçen yıl bitcoin ve kripto paraların yükselişinden dolayı oldukça popüler hale geldi. Kriptoların yükseliş ve düşüş trendleri için en fazla atıfta bulunulan kaynak konumunda.


5 Yıl Sonra Gelen Uygulama

Coinmarketcap inanılmaz miktarda trafiğe sahip Alexa’ya göre dünyanın en popüler 174. web sitesi. Wall Street Journal , Bloomberg gibi bir çok medya devini geride bırakıyor. Ancak popülerliğe rağmen Wall Street Journal‘ın yazdığı gibi hakkında çok şey bilinmiyor.

Coinmarketcap ile ilgili oldukça fazla soru işaretleri var. Araştırmalar, sitedede yer alan kripto paraların destek ekipleri, CMC (coinmarketcap) destek ekipleri ile iletişim kuramadıklarından şikayetçiler. Ayrıca hiç bir sosyal medya platformu üzerinden taleplerine  cevap verilmediği / gözardı edildiği veya taleplerinin red edildiğini idda ediliyorlar. Kripto para destek ekiplerinin amacı sitedede güncel bilglerin paylaşılmasını sağlamak. CMC nin bu güncellemeleri kabul etmemesi kripto paraları olumlu yada olumsuz etkileyecektir. CMC de ilk defa listelenecek olan kripto paralarda ”yüksek talep oluyor” görüntüsünün verildiği  ve bu hissiyatı CMC yetkililerinin kasıtlı olarak yaptığı söyleniyor. CMC bu pompalamadan yararlanıp elllerindeki kripto para ile iç ticaret yaptıkları idda ediliyor. Uzamanlar, grafikleri incelendiğinde bunu rahatlıkla görebilir. Bu eleştirilere şirket hiç bir zaman cevap vermedi. Bir çok kripto para şirketinin bilgilerini güncellemekten vaz geçtiği haberleri geliyor. Bilgilendirmeleri, sosyal medyada veya kendi forumlarında yapmaya başladılar.

Şirket Aslında Bir Uygulamaya İhtiyaç Duymuyor

Bugün web sitesinin 5.yıl dönümü ve takipçilerine bir sürpriz yaptı ilk mobil (İOS) uygulamasını piyasaya sürdü. Böylece web sitesi için daha verimli bir pazarlama argümanına sahip oldu.

koinmedya_brave

CMC’nin uygulaması uzun zamandır bekleniyordu. Ancak kripto meraklıları fiyatları görmek için zaten farklı uygulamalar kullanıyordu.

CMC uygulaması 24 saat boyunca kriptoların market sıralaması, fiyatı fiyat artışı, artış yüzdeleri görmenize imkan veriyor. Uygulamada sadece bir reklam banner’i var dolayısyla takipçileri çok rahtsız etmeyecek çünkü uygulamanın en altında yer alıyor.

coinmarketcap uygulaması koinmedya.com

Bilinen tüm kripto uygulamaları aslında CMC’nin APİ’sinden veri çekiyor. CMC  bunu yaparak korkunç bir marka oluşturmayı başardı.

Şirket sözcüsü;

“İnsanların verileri alabileceği başka yerler maalesef yok? Verilerin tedarik edildiği, toplandığı ve doğrulandığı ve doğruluğunun garanti edildiği tek site biziz,  sektördeki ilk ve en saygın site olmaktan  gurur duyuyoruz. ”Dedi.