BTC : 83194 ₺ ETH : 2803 ₺ XRP : 1.856 ₺ LTC : 357.1 ₺ USDT : 7.664 ₺ XLM : 0.5776 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. CoinCheck borsası kaldıraçlı işlem platformunu kapatıyor

CoinCheck borsası kaldıraçlı işlem platformunu kapatıyor

CoinCheck borsası kaldıraçlı işlem platformunu kapatıyor
0

Japon CoinCheck borsası kaldıraçlı işlem serüvenini biraz erken bitirme kararı aldı. Acaba bu işlemler uzak doğuda çok ilgi görmedi mi yoksa riskler mi çok fazla?


CoinCheck borsası kaldıraçlı işlem yapmayacak

Bu sabah bir blog gönderisinde Tokyo merkezli CoinCheck borsası kaldıraçlı işlemleri kapatacağını açıkladı. Kripto para kaldıraçlı işlemler için planlanan bitiş günü 13 Mart 2020. Bu tarihe kadar tüm açık pozisyonlar kapatılmış olacak. Mart ayı sonuna kadar da müşteriler Japon Yeni hesaplarını kaldıraçlıdan alarak kendi hesaplarına aktaracaklar. Bu tarihe kadar kapatılmayan pozisyonlar ise otomatik olarak kapatılacak. Aynı şekilde kaldıraçlı hesaptan aktarılmayan paralar da otomatik olarak müşterilerin hesaplarına aktarılacak.

CoinCheck borsası kaldıraçlı işlemleri emir sistemini de iptal etti. Böylelikle yeni emirler de girilmeyerek tamamen kaldıraçlı hesaplar kapatılmış olacak. Genel gidişata göre takvimde ufak değişiklikler olması da mümkün. Aslında Coincheck bu yıl Ağustos ayında da kaldıraçlı işlemleri askıya almış ve 31 Ekim’de tekrar başlamıştı. Bu işlemi de 5 kat kaldıraçtan 4 kat kaldıraca düşürmek için yaptığını Japon borsası kamuoyuna duyurmuştu. CoinCheck borsası kaldıraçlı işlemleri için yaptığı bu düzenlemeleri JVCEA (Japon Gerçek Para Borsaları Birliği) kurallarına uyum çerçevesinde aldığını duyurmuştu. Bu kurulu Nisan 2018’de kurulduğundan beri Japonya’da kripto paraların kaldıraçlı işlemlerini sınırlamaya odaklandı.

Görünen o ki CoinCheck borsası kendisini kaldıraçlı işlemlerde pek öne çıkarmak istemiyor. Belki de müşteri ilgisi yeterli olmadığından da bu kararı vermiş olabilir. Fakat müşterilerine yeni hizmetler getirme konusunda kararlı olduklarını da her fırsatta dile getiriyor.

koinmedya_brave

CoinCheck’in üst şirketi Monex Bitcoin benimsenmesini arttırıyor

Monex ise Yeni hamleler yaparak Bitcoin kullanım ve ticaretini özendirmeye devam ediyor. En son Eylül ayında yapılan duyuruya göre CoinCheck hesabı olan hissedarların 500 Yen (5 Dolar) değerinde BTC ödülü alacağını duyurdu. 1 Ekim itibariyle de halkın yerel gaz faturalarını Bittcoin olarak ödemeleri durumunda %3 indirim yapacağını duyurdu.

BKNZ:Japon Bitcoin borsası Coincheck tekrar sahalara dönüyor

BKNZ:Monex Group, 16 Nisan’da Coincheck Borsasını Satın Alıyor

Kaynak

Etiketler: