BTC : 63465 ₺ ETH : 1629 ₺ XRP : 1.273 ₺ LTC : 298.5 ₺ USDT : 6.86 ₺ XLM : 0.4925 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase Wallet (Cüzdan) nedir? Coinbase Wallet kurulumu nasıl yapılır?

Coinbase Wallet (Cüzdan) nedir? Coinbase Wallet kurulumu nasıl yapılır?

Coinbase Wallet  (Cüzdan) nedir? Coinbase Wallet kurulumu nasıl yapılır?
0
huobi_koinmedya

Coinbase Wallet nedir? Kripto borsası, Coinbase Waller için “WalletLink” ismi verilen yeni bir özelliğini duyurdu. Bu yeni ürün masaüstü bilgisayardaki merkezsiz uygulamalar ile (DApps) mobil telefonlardaki Coinbase Wallet arasında bağlantıları gerçekleştiriyor.


Coinbase Wallet nedir?

 

coinbase-wallet-nedir-nasil-kurulur

 

koinmedya_brave

Kripto borsası Coinbase, Coinbase Wallet ile Coinbase.com arasındaki farkı şöyle açıklıyor:

“Coinbase Consumer ismiyle de bilinen Coinbase.com, dijital bir komisyoncu kuruluş olarak fiat para (USD ya da başka yerel para) karşılığı kripto para alım ve satımı hizmeti sunuyor. Coinbase Consumer aynı zamanda muhafaza hizmeti de sunabilir ve kripto parayı aldıktan sonra sizin için muhafaza edebilir. Coinbase Consumer, 32 ülkede faaliyet gösteriyor.”

Coinbase Cüzdan kurulumu nasıl yapılır (video)

“Wallet ise muhafaza işini kullanıcının yaptığı kripto para cüzdanı ve DApp browseri. Bu da şu anlama geliyor. Wallet ile özel anahtarlar (kripto para biriminin sahipliğini temsil eder) direkt olarak cihazda depolanır. Coinbase Consumer gibi merkezi borsalarda değil. Wallet kullanmak için Coinbase Consumer hesabına ihtiyaç duymazsınız. Wallet’i dünyanın her yerinden indirebilirsiniz.”

koinmedya_brave

WalletLink nedir?

Coinbase Cüzdan ürün yöneticisi Siddharth Coelho-Prabhu, 22 Ağustos’ta bir blog yazısı yayımladı. Burada Coinbase Wallet kullanıcılarının artık sevdikleri DApp uygulamalarını “Coinbase Cüzdan’ın WalletLink’i aracılığıyla masaüstü tarayıcılarında da kullanabileceklerini duyurdu. Bu durumda WalletLink, “Coinbase Cüzdan uygulaması ile masaüstü internet tarayıcısı arasında güvenli bir bağlantı” olarak görev yapıyor.

Bu yeni özelliği kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken “WalletLink QR kodunu Wallet uygulamanız ile taramanız.”

Coinbase Wallet ürün yöneticisi, daha önce mobil cihazlarda benzer hizmetin sunulduğunu söyledi. Ancak masaüstü bilgisayarlarda bu hizmet çok farklı ve düşük seviyedeydi. Masaüstü internet tarayıcılarında kullanıcılar bu işlemleri dolaylı yollardan yapıyor, her seferinde özel anahtarları kopyala yapıştır yapmak zorunda kalıyordu. Yine de wallet bakiyesinin ancak bir kısmını görebiliyordu.

Coinbase Cüzdan, WalletLink’in bu ve benzeri sorunlarına uygun çözüm olacağını ümit ediyor.

Bu arada WalletLink, “birden fazla dapp için kalıcı bağlantıları da desteklediğinden, her defasında yeni dapp kullanmak istediğinizde QR kodu yeniden taramanız gerekmez.”

Coinbase Cüzdan ekibi, WalletLink uygulamasını şu masaüstü internet tarayıcılarında test ettiğini açıkladı: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Brave ve Opera.