BTC : 62896 ₺ ETH : 1611 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 289.8 ₺ USDT : 6.887 ₺ XLM : 0.6667 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Coinbase satış emirleri birikiyor – Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Coinbase satış emirleri birikiyor – Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Coinbase satış emirleri birikiyor – Bitcoin fiyatı düşecek mi?
0
huobi_koinmedya

Coinbase satış emirlerinde artış var! Yatırımcıları, “Bitcoin fiyatı düşecek mi” endişesi sardı. Analistler, limit satış emirlerinin, eylül ayında BTC fiyatının 10.000 dolardan 7.700 dolara düştüğü zamanki seviyelere yükselmesini nasıl yorumluyor?


Satış emirleri artıyor, Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Kripto para traderi Jacob Canfield, limit satış emirlerinin Eylül ayındaki seviyelere geri döndüğünü iddia ediyor. O zamanlar, Bitcoin fiyatı 10.000$’dan 7.700$’a düşmüştü. Peki analiste göre, satış emirlerinin aynı seviyelere ulaşması nasıl okunmalı?

“Coinbase satış emirleri, Eylül ayındaki büyük düşüşten önceki seviyelere yaklaşıyor. Bu da kazanç elde edenlerin kâr satışı yapmaya hazırlandıklarına işaret ediyor. Ve genellikle fiyatı artırmak için buna, Bitmex üzerindeki sahte emirler eşlik ediyor.” 

Bitcoin fiyatı 25 Ekim’de güzel bir ralli gerçekleştirdi ancak yüksek volatiliteyle başlayan bu kısa vadeli eğilimi devam ettiremedi. Dahası şu sıralar, Bitoin yatay seyrederken, satış baskısı artıyor ve yatırımcılar Bitcoin fiyatı düşecek mi diye merak ediyor.

Bu arada, teknik analistler de son zamanlarda kripto para birimi piyasasının görünümü hakkında farklı görüşler bildiriyor. 

koinmedya_brave

Örneğin, Bitazu Capital partneri Mohit Sorout’un da aralarında bulunduğu bazı uzmanlar, Bitcoin’in geçtiğimiz hafta boyunca 9,200$ destek seviyesinin altına düşme ihtimalinden bahsediyordu. Fakat, alış emirlerinde görülen istikrarlı bir artış, destek bölgesini güçlendirdi.

Bitcoin 7700 dolara kadar geri çekilebilir!

Bazı traderler Bitcoin’in kısa vadeli trendinin istikrarsız olduğunu ve paritenin, muhtemelen büyük bir hareketin gerçekleşeceği kritik bir noktada bulunduğunu belirtti. Ve kripto para traderi Mayne’nin, Bitcoin fiyatı düşecek mi sorusuna verdiği yanıt yatırımcıları endişelendirdi.

Çünkü Mayne, Bitcoin fiyatının kritik bir destek alanı olarak 9,2 00$’ı savunmaya çalışması durumunda, 8.000$’ın ortalarına hatta bir kez daha 7.700$ seviyesine kadar düşmesinin muhtemel olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin fiyatı düşecek mi Coinbase satış emirleri birikiyor - Bitcoin fiyatı düşecek mi?XBT/USD grafiği / Kaynak: TradingView 

koinmedya_brave

Ayrıca analiste göre boğalar, 10.500$‘a kadar devam etmek için 9350$’lık bir günlük kapanış ve dahası paritenin 9.6k seviyelerine geri döndüğünü görmek istiyor. Ve Bitcoin, 9085 doların altına kırarsa 87xx dolar, hatta muhtemelen daha düşük bir hamle bile görebiliriz.

Analistler “Bitcoin fiyatı düşecek mi” sorusunu yanıtlamaya çalışırken, artan bu belirsizlik sürecinin önemli olduğunun altını çiziyor. Esasen, traderlar önümüzdeki günlerde Bitcoin’in, fiyatının yönü hakkında daha net bir çerçeve çizeceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, kripto para teknik analisti Josh Rager, BitMEX üzerindeki fon oranındaki artışa dikkat çekerek, giderek daha fazla yatırımcının yükseliş odaklı emirlere yöneldiğini söylüyor.

Daha önce de yükseliş beklediğini vurgulayan analist,“fon oranı bir gecede büyük bir artış gösterdi; bu da işlemcilerin long emir girdiği anlamına geliyor” dedi. Ancak aşağı yönlü büyük bir hamle ihtimaline karşı da temkinli olduğunu ifade ediyor.

Kaynak