BTC : 63131 ₺ ETH : 1576 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 290.4 ₺ USDT : 6.916 ₺ XLM : 0.4663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase müşterileri neden kaçıyor? – ABD hükümetiyle “karanlık anlaşma”

Coinbase müşterileri neden kaçıyor? – ABD hükümetiyle “karanlık anlaşma”

Coinbase müşterileri neden kaçıyor? – ABD hükümetiyle “karanlık anlaşma”
0
huobi_koinmedya

Coinbase müşterileri neden kaçıyor? Kripto para borsasından milyonlarca dolarlık çıkış var. Önde gelen bir trader, bunun sebebini ABD hükümetiyle yaptığı “karanlık anlaşmaya” bağlıyor.


Coinbase müşterileri neden kaçıyor?

Yüklü kripto para işlemlerini haber veren Twitter hesabı Whale Alert, Coinbase’den çıkış yapan Bitcoin’le ilgili bir tweet paylaştı. Buna göre 6,000 BTC Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. Bu kadar kripto paranın değeri ise yaklaşık 58 milyon dolar.

Whale Alert (@whale_alert): “6,000 BTC (58,038,910 USD) Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.”

Blockroots kurucu ortağı ve kripto analist Josh Rager ise olayın sadece bir transfer olmadığını, genel olarak Coinbase’den bir kaçış yaşandığını belirtiyor. Ona göre Coinbase yaptığı bir dizi hata sonucu müşterilerini kaybediyor.

koinmedya_brave

Josh Rager’in Twitter üzerinden paylaştığı yorumu şöyle: “Öyle görünüyor ki şu an milyonlarca dolar Coinbase’i terk ediyor. Yatırımcı ve traderler kendilerini sadece Coinbase ve Bitmex ile sınırlamıyor. Eğer müşterilerinizi aldatır, karanlık anlaşmalara katılır ve ürünlerinizi geliştirmezseniz, müşterileriniz de işlem yapmak ve yatırım için başka yere giderler.”

Coinbase müşterileri neden kaçıyor? Kripto para borsasından milyonlarca dolarlık çıkış var. Önde gelen bir trader, bunun sebebini ABD hükümetiyle yaptığı “karanlık anlaşmaya” bağlıyor.

İlgili – Coinbase müşterileri Bitcoin dışında hangi altcoinleri satın alıyor?

Coinbase blockchain analiz yazılımını ABD hükümetine satmak istiyor

Josh Rager’in bahsettiği karanlık anlaşmanın ne olduğuna bakalım. Haberlere göre Coinbase, blockchain analiz yazılımını ABD hükümetine satmak istiyor.

koinmedya_brave

The Block’un haberine göre, resmi hükümet belgelerine göre ABD Uyuşturucuyle Mücadele Kurumu (DEA) ve Dahili Gelir idaresi (IRS), Coinbase’in Coinbase Analytics ismi verilen ürününü satın alacak.

IRS belgesi, Coinbase Analytics ile Coinbase’in 2019’da tartışmalı bir şekilde satın aldığı bir istihbarat kurumu olan Neutrino arasındaki bağlantıya da dikkat çekiyor. Bu şirketin kurucuları arasında İtalyan casus yazılım firması Hacking Team üyeleri de vardı. Coinbase ise bu üyelerle yolunu ayıracağını bildirmişti.

Burada kripto kullanıcıları için en büyük endişe, ABD hükümetinin Coinbase iç verilerine erişimi ile de ilgili. Coinbase ise Coinbase Analytics’in her zaman iç verilerden ayrı tutulduğunu savunuyor. Yine de söz konusu ABD hükümeti kurumları Coinbase blockchain analiz yazılımı üzerinden soruşturmalar yapabilecek. Bu da kripto topluluğunda sorular doğuruyor.

Josh Rager’e göre ise müşteriler de bu “karanlık anlaşmalar” ve belirttiği diğer sebeplerden dolayı kripto para borsasını terk ediyor.

Kaynak

Etiketler: