1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase Listeleme: Coinbase listeleme için hangi şartları istiyor

Coinbase Listeleme: Coinbase listeleme için hangi şartları istiyor

Coinbase Listeleme: Coinbase listeleme için hangi şartları istiyor
0

Coinbase hangi coinleri listeleyebilir sorusu belki de bir çoğunuzun cevabını aradığı bir soru. İşte size  Coinbase’de listelenmesi  ve aynı zamanda reddedilmesi muhtemel altcoinler. Coinbase kripto para piyasasının neredeyse bel kemiğini oluşturan bir borsa.  Başvurmaya cesaret edebilen her kripto para birimine kapılarını açarak ayı döngüsünü tersine çevirebilecek özelliğe de sahip.  Kripto para birimlerinin hangisi olursa olsun bu borsada bulunmaya can atıyorlar.


Coinbase Hangi Şartları İstiyor ?

 Coinbase hangi coinleri listeleyebilir diyoruz ancak Coinbase’de listelenmek öyle her kripto paranın da harcı değil açıkçası. Merkeziyetsiz borsalarda listelenmek daha kolay.  Resmi yükümlülükleri bir kenara bırakın, yeni projelerin karşılaması gereken bir sürü şartlar var. Bu şartlar o kripto paranın sağlıklı bir arz-talep dengesi,işlem gücü ve merkeziyetsiz bir yapısı olduğunu gösteriyor. Borsa listelemesine, fiyat çiftleri, aktif planlayıcılara da ek olarak, kendi ününe leke getirmemesi  için bir takım şartlar hazırlamış Coinbase. Böylelikle Verge ve Bitconnect’in Coinbase’e zarar vermesinin de önüne geçiliyor.

Coinbase hangi coinleri listeleyebilir sorusunun cevabını vermeye çalışalım ve  Coinbase de listelenmesi muhtemel  coinlere kısa bir göz atalım. Öncelikle Coinbase’in nedir,onu kısaca inceleyelim.

Coinbase Kontrol Listesi

Eğer coininizin Coinbase de listelenmesini istiyorsanız Coinbase sizden şunları istiyor

koinmedya_brave

“ Takım coininin amacını net ve kesin bir şekilde belirleyecek. Amaç kesinlikle fon toplama olmayacak”

Bu durum bir çok ICO’yu  kapsamıyor.

“  paranın dolaşım hızı ve cirosu, o paranın piyasa kapitalizasyonunun bir parçasıdır. Bu o paranın ne kadar kolaylıkla bir diğer paraya dönüşebileceğinin de bi ölçüsüdür.”

Bu kural Bitcoin forkların çoğuna uymuyor.

“  Takımın elinde bulundurduğu hisse gayrireşitlik hissesi olmalı. Bir bloke süresi olmalı ve mantıklı bir yetkilendirme programı bulunmalı.”

Bu durum da maalesef XRP için epey can sıkıcı.

İşin daha da ilginç yönü ise, çerçeve sadece bir yol gösterici. Coinbase nasıl isterse öyle listeleme yapıyor.  Piyasada 3. Sırada olmasına rağmen XRP listelenmeyebilir ama 21. Sıradaki Dogecoin listelenebilir.

Burada size her ne kadar sorunlarla yüzleşme durumları olsa da listelenme ihtimali olan adaylardan bahseceğiz

               Cardano

Artıları:  Şöyle yüzeysel bakınca Coinbase listeleme için ideal bir aday. Akıllı sözleşme platformu  piyasa kapitalizasyonunda ilk onun içinde. EOS ve Tron’a yüklenen olumsuzlukların hiç birisi yok Cardano’da ve çok saygın kurucuları da var.

Eksikleri: o kadar iyi imaja rağmen Cardano hala bir blockchainin olabileceği kadar merkeziyetçi. Token sadece yatırım için kullanılıyor. Ve sadece  “ ağın merkeziyetsiz olduğu” asıl hedefine ulaşmadı.

Cardano bu özellikleri ile aday listesinde şu anda

               EOS:

Artıları: Coinbase in kontrol listesindeki tüm kuralları işaretliyor: büyük bir ağ, devasa geliştirici profili, merkeziyetsiz borsa, çoklu fiyat listelemesi ve  Ethereum dApps dan daha iyi ve geniş çaplı kullanımıyla  akıllı sözleşmeler.

Eksileri: DAF paragraflarının arasına gömülmüş şartlardan birisi de şöyle:

“  Piyasa Kapitalizasyonunda Değişim

  Piyasa Kapitalizasyonunun network aktif olduktan sonra büyümeye başlaması, projenin başlamasından sonra dijital varlığa olan talebin arttığının gösteriyor”

  EOS tokenleri Haziranda network ilk başladığında 9 dolardı ve şimdi ise 5 dolar. EOS  destekçileri,  piyasada büyük oynandığını düşünerek belki bunu bu şekilde açıklayabilirler.

               Tron:

Artıları:  Daha önce Kriptonun  Theranos’u diye  anılan Tron, bazı ciddi gelişmelerle imajını yenilemeye çalışıyor gibi görünüyor. Çok yakın zamanda Bittorent ile blokchaini entegre ettiler. Böylelikle İnsanların indirildikten sonra korsan filmlerini tohumlamak için mantıklı bir nedenleri  olacak.

Eksileri: Bu soru birkaç ay önce ortaya çıkmış olsaydı, Tron büyük olasılıkla tokenlerin aşırı merkezileşmesiyle diskalifiye olurdu. Ama şimdi çok da emin değiliz. Tronscan verileri, Vakfın coinlerin çoğunu dondurduğunu gösteriyor – ki bu da bireysel kurucuların cüzdanlarına bağlı olarak – onları Coinbase kurallarına tabi tutabilir.

                IOTA

Artıları: Coinbase, farklı ve kural dışı olan coinleri arıyorsa, IOTA bir ayakkabı olmalı. Nesnelerin İnetrneti -para birimi,  blockchain kullanmayan tek büyük coin ve aynı zamanda akıllı otomobiller ve bağlı makinelerle denemeler yapmak için de  büyük ortaklıklar kurmuş. Hatta kendi programlama dillerini ve üçlü hesaplamaları bile geliştirebildiler, sadece bunu yapabildikleri için.

Eksileri: IOTA’ya uzak durmak için birçok neden var. Utanç verici hatalar, ihtilaf ve pazarlamayla ilgili davaları bir kenara bırakırsak, Coinbase ağın “güvencesiz bir uzlaşmayı mümkün kılmasını” istiyor. Şu anda, Tangle hâlâ merkeziyetçi ve aynı zamanda güven gereksinimi olan bir Koordinatör tarafından yönetiliyor.

               Ox:

Artıları: Bu soru  en son ortaya çıktığında, Ox bir Coinbase listesi için en muhtemel aday gibi görünüyordu. Crypto Briefing’in Andrew Macdonald’ı:

 

                              “En olası girişin 0X olduğunu düşünürdüm. 0x, dijital varlık gereksinimlerini karşılıyor, 0x yöneticilerinin Coinbase ofisini ziyaret ettikleri söylendi (onların ofisleri San Francisco‘da birbirinden  8 dakikalık bir sürüş mesafesinde), 0x ve Coinbase, arka arkaya iki hafta içinde SEC’e  Form D evrakı için başvurdu.  Coinbase, ERC20 tokenlerini değiştirmek için 0x protokolü kullanabilir, 0Xbir ERC20 tokeni ve ilk 50 market cap coininin içinde.”

Bu değerlendirmenin henüz yanlış olduğu kanıtlanmadı… ama  doğru olduğu da kanıtlanmadı ve  aslında Coinbase bunu yapmak için birçok fırsatı da bulmuştu.

Eskileri: 0x’nin Coinbase’i bir rakip olarak görmesi olasılığına ek olarak, kripto para biriminin dışında hiç kimsenin onu duymadığı  gibi bir sorunu da var. Bu iyi bir proje olmadığı anlamına gelmiyor, ancak Coinbase’in hedef müşterisinin anneniz olduğunu düşünürsek, 26. en büyük kripto para biriminin listelenmesi muhtemelen akıllarında olan şey değildir.

                              .ve diğerleri

Bu, VeChain ve OmiseGo’dan Ark ve Lisk’a ve diğer 1690’a kadar olan diğer muhtemel başvuru sahiplerinin bir listesini kapsıyor.

 

Hepsini burada yazmak mümkün değil, ancak aynı türde sorunlarla karşılaşmaları olası. Piyasa Kapitalizasyonu en büyük yapıştırma noktası; küçük paralar daha az güvenli ve aynı zamanda, manipüle etmek daha kolay.

 

Bazı diğer nitelikli projeler tüketiciler için değil, sektörlere veya belirli kullanım durumlarına yönelik olarak başlatılmış. Elastos gibi diğerleri, aslında zirvedeler ama  ABD’de iyi bilinmiyorlar.

 

En büyük sorun aslında talep – Coinbase, kullanıcıların isteyeceğinden  emin olmadıkça 13 milyon kullanıcının elinde bir para birimi vermeyecek

Coinbase hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Total
0