BTC : 81914 ₺ ETH : 2871 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 366.1 ₺ USDT : 7.576 ₺ XLM : 0.6022 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelenen kripto paralar neden uçuyor?

Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelenen kripto paralar neden uçuyor?

Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelenen kripto paralar neden uçuyor?
0

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase ve Coinbase Pro’da listelenen kripto paralar üzerinde Coinbase etkisi gözleniyor. Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelenecek haberi alan kripto paralar neden yükseliyor?


Coinbase etkisi nedir?

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, birçok derecelendirme kuruluşu tarafından en iyi kripto para borsası seçildi. Örneğin Weiss’in kripto para borsası derecelendirmesinde Coinbase ilk sırada yer alıyor. Benzer şekilde Investopedia’nın araştırmasında da Coinbase birinci. Kısaca birçok bağımsız denetçi kuruluşlar tarafından yapılan araştırmada Coinbase listede ilk sırada yer alıyor.

Kripto para piyasalarına yönelik talebin yaklaşık 1/3’ü ABD piyasalarından geliyor. ABD piyasaları ise finansal piyasalar üzerinde yoğun denetim ve katı regülasyonlar uyguluyor. Coinbase borsasının ABD piyasalarında işlem gören lisanslı bir borsa olması, Coinbase’ın regülasyonlar konusunda standartları yerine getirdiğine dair bir algının oluşmasına neden oluyor. Ayrıca Coinbase’de listelenen kripto paraların da standartları yerine getirdiği düşünülüyor.

2017-2018 kripto para balonu döneminde birçok kripto para ICO’sunu (ilk coin arzı) gerçekleştirdi ve sonrasında bu kripto para projelerinin birçoğunun içi boş proje olduğu anlaşıldı. Bu dönemde birçok yatırımcı mağdur oldu ve ciddi zarara uğradı. CoinMarketCap’te listelenen 3,000’in üzerinde kripto para var. Coinbase Pro’da sadece 22 kripto para listeleniyor. Bu kripto paraların hangisinin gerçek bir proje ve hangisinin sahtekâr olduğunu anlamak, yatırımcılar için oldukça güç olabiliyor. 3,000’den fazla kripto para arasında yatırım yapılabilir kripto paraları seçmektense regüle olmuş ve standartları yerine getiren borsalarda listelenen kripto paralar arasında yatırım yapılabilir kripto paraları seçmek, yatırımcılar için akla yakın bir yöntem oluyor.

koinmedya_brave

Yukarıda açıklanan nedenlerden ötürü Coinbase ve Coinbase Pro’da listelenen kripto paralar kripto para yatırımcılarının direkt radarına giriyor. Listelenme duyurusunun ardından bu kripto paralar ciddi prim yapıyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında Compound DeFi tokenının Coinbase’de listeleneceği haberinin ardından Compound fiyatlarında ciddi değer artışı gözlendi.

Coinbase Compound rüzgârına kayıtsız kalmadı: Pazartesi gel başla

En son Numeraire (NMR) isimli kripto paranın Coinbase Pro’da listeleneceği duyuruldu. Bu haberin ardından NMR fiyatlarında %100’ün üzerinde değer artışı yaşandı. Aşağıdaki grafikte NMR fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Coinbase etkisi nedir sorusuna aşağıdaki grafik net biçimde cevap veriyor.

Coinbase etkisi nedir Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelenen kripto paralar neden uçuyor?Kaynak

Etiketler: