BTC : 62472 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.459 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase cüzdanın yeni özelliği: DeFi uygulamalarına kripto ödünç verme

Coinbase cüzdanın yeni özelliği: DeFi uygulamalarına kripto ödünç verme

Coinbase cüzdanın yeni özelliği: DeFi uygulamalarına kripto ödünç verme
0
huobi_koinmedya

Coinbase cüzdanın yeni özelliği duyuruldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar direkt Coinbase Wallet üzerinden DeFi uygulamalarına kripto ödünç vererek gelir elde edebilecek.


Coinbase cüzdanın yeni özelliği: DeFi uygulamalarına kripto ödünç verme

Coinbase Wallet yetkilisi Sid Coelho-Prabhu, Coinbase blog üzerinden bir duyuru yaptı. Buna göre kullanıcılar artık cüzdan üzerinden kripto ödünç vererek faiz geliri elde edebilecekler.

Compound ve DYDX gibi DeFi uygulamalar, yatırımcılardan şimdiye kadar milyonlarca dolar yatırım aldı. Bu tür uygulamalarda yıllık faiz oranı yüzde 6’ya kadar çıkabiliyor. Cüzdanın merkeziyetsiz yerleşik uygulama tarayıcısı kullanıcılara bu tür birçok uygulama arasından seçim yapma izni veriyor. Coinbase cüzdanın yeni özelliği ayrıca masaüstü bilgisayarlar için olan WalletLink uygulamasında da olacak. Walletlink, kullanıcıların mobil kripto cüzdanını DeFi uygulamalarına bağlamasını sağlayan bir DeFi uygulaması.

Tüm Coinbase hizmetleri aracılığıyla bakiyeleri ve hesapları izlemek oldukça zor. Coinbase duyurusunda ise artık bu tür zorluklar olmayacağı iddia ediliyor. DeFi uygulamasıyla Coinbase kullanıcıları, farklı sağlayıcılar tarafından sunulan kripto para birimi fiyatlarını görebilir (büyük ölçekli yatırımcılar ve zorlu bir portföyü olan herkes için yararlı bir özellik).

koinmedya_brave

İlgili – Coinbase toplu Bitcoin işlemleri başlattı – Ücretlerde %50 tasarruf sağlıyor

Ödünç özelliği artık Coinbase Wallet üzerinden mümkün

Coinbase cüzdanın yeni özelliği duyuruldu. Bu özellik sayesinden kullanıcılar direkt Coinbase Wallet üzerinden DeFi uygulamalarına kripto ödünç vererek gelir elde edebilecek.

Coinbase cüzdan yakında binlerce kullanıcısına kripto paraları ödünç vererek para kazanma imkanı sağlayacak. Kullanıcıların tek yapması gereken, ödünç vermek istedikleri coini seçmeleri. Miktarı girmeleri ve daha sonra da doğru akıllı sözleşmeyi seçmeleri. Bunun ardından kripto para akıllı sözleşmenin adresine gidecek ve ödünç verme işlemi başlayacak. Kullanıcılar cüzdan üzerinden fonlarının artmasını izleyebilecek. Her an nakde de çevirebilirler. Tek yapmaları gereken kriptoyu akıllı sözleşmeye geri göndermek.

Coinbase cüzdanın yeni özelliği ayrıca kripto ödünç almada da işe yarıyor. DeFi sözleşmesi para yatırma işleminizi kabul ederek para ile bir şeyler yapmaya başlamanızı sağlar. Bu özel sözleşme uyarınca, arz ve talebin fiyatları eşleştirmesini ve dinamik olarak değiştirmesini sağlar. Sözleşme ayrıca borçlunun ödünç alınan tutarı almak için teminat gönderdiğinden emin olur. Mesela, uygulama üzerinden 50 dolar ödünç almak istediğinizde, kripto para birimine en az 100 dolar yüklemeniz gerekir. Kesin tutar sözleşme koşullarına göre değişebilir.

koinmedya_brave

İlgili – Coinbase CEO’su: Kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir

Kaynak

Etiketler: