BTC : 82193 ₺ ETH : 2876 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.58 ₺ XLM : 0.6003 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase Compound rüzgârına kayıtsız kalmadı: Pazartesi gel başla

Coinbase Compound rüzgârına kayıtsız kalmadı: Pazartesi gel başla

Coinbase Compound rüzgârına kayıtsız kalmadı: Pazartesi gel başla
0

Kripto para piyasalarında son hafta yaşanan Compound rüzgarına Coinbase borsası kayıtsız kalmadı. Coinbase Compound tokenı önümüzdeki hafta listelemeye başlayacak.


Coinbase Compound tokeni listeliyor

2020 yılına DEFI platformları damgasını vurdu. Bu platformların kripto paralarında 2017-2018 dönemini andıran gelişmeler yaşanıyor. %200-%300 oranında değer kazanan DEFI kripto paraları dikkat çekiyor. MakerDAO, Kyber Network, Loopring, Aave, Republic Protocol ve son günlerin gözdesi Compound (Comp token) DEFİ platformlarında öne çıkan kripto parala arasında.

DEFİ (merkeziyetsiz finans) platformları herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan finansal yatırımcıları bir araya getiriyor. Bu platformlar genel olarak Ethereum blockchain’i üzerinden işlem görüyor ve işlemler platformların kendi kripto paraları üzerinden gerçekleşiyor.

Lütfen Bkz: Defi varlıklarında hayret verici gelişme yatırımcıların iştahını arttırıyor

koinmedya_brave

Bu hafta başında müşterileri ile buluşan Compound, CoinMarketCap verilerine göre 75 dolardan işlem görmeye başladı. Comp fiyatları dün (19 Haziran) 240 dolara kadar çıktı. Yazının kaleme alındığı saatte Compound, CoinMarketCap’te 25’inci sırada ve 200 dolar civarında işlem görüyor. Compound piyasaya sürülmesinin ardından CoinMarketCap’te ilk 50’ye yükselmesi önemli bir başarı olarak kayıtlara geçti. Compound rüzgârı dev kripto para borsası Coinbase Pro’nun dikkati çekti.

Compound COMP tokenABD merkezli dev borsa önümüzdeki pazartesi gününden itibaren Compound’u listelemeye başlayacak. CoinMarketCap’te 2,000’in üzerinde kripto para listelenmesine rağmen bu kripto paraların ancak 20’si Coinbase Pro’da listeleniyor. Çiçeği burnunda Compound, önümüzdeki haftadan itibaren bu şanslı 20 kripto para arasında yer alacak.

Bitcoin ve kripto paralara yönelik küresel talebin 3’te 1’i ABD kaynaklı gerçekleşiyor. ABD’li yatırımcılar ise regülatif kaygılardan dolayı yatırım yaparken ABD merkezli borsaları tercih ediyorlar. Compound, Coinbase Pro’da listelenerek ABD’li yatırımcılardan talep görebilecek.

Kaynak