BTC : 66222 ₺ ETH : 1644 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 320.5 ₺ USDT : 6.741 ₺ XLM : 0.5546 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Coinbase CEO’su: Kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir

Coinbase CEO’su: Kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir

Coinbase CEO’su: Kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir
0
huobi_koinmedya

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre gelecekte kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir. 


Kripto para kullanıcı sayısı 50 milyondan 5 milyara yükselebilir

Şu an dünya genelinde öyle ya da böyle 50 milyon kişi kripto para kullanıcısı. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise gelecekte kripto para kullanıcı sayısının 50 milyondan 5 milyara yükselebileceğini düşünüyor.

Statista’nın raporuna göre, 2019’un dördüncü çeyreği itibariyle yaklaşık 45 milyon kripto cüzdan kullanıcısı var. Bu sayı, 2018’in aynı dönemi ile kıyaslandığında 32 milyon artmış. 21.5 milyon Bitcoin cüzdanında ise en az 1 milyon dolarlık varlık var.

Blockchain kripto benimsenmesini hızlandırabilir

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto paraların benimsenmesini internetin yayılma hızı ile kıyaslıyor. Tabii Armstrong’un dile getirdiği 5 milyar kullanıcı sayısı çok hırslı bir sayı. Çünkü şu an dünyada bu kadar internet kullanıcısı bile yok.

koinmedya_brave

İlgili – Güney Kore Bitcoin ticareti önündeki engelleri kaldırdı!

Statista’nın verilerine göre, dünyada internete erişimi olan 4.5 milyar insan var. Yine de eğer dünyada bir milyar insan kripto paraları kullanmaya başlarsa, bu çok büyük bir kazanım ve ana akım benimsenme olarak kabul edilebilir.

Brian Armstrong (@brian_armstrong) şöyle diyor: “Bence blockchain kripto para kullanıcı sayısını 50 milyondan 5 milyara taşıyacak.”

koinmedya_brave

Pozitif kripto düzenlemeleri benimsenmeyi artırabilir

Kripto paraların ana akımda yer alabilmesi için sektör ile ilgili pozitif ve daha açık düzenlemelerin olması gerekiyor. Bu hafta kriptolar için global düzenlemeler bağlamında çok daha pozitif gelişmeler yaşandı. En önemli gelişme Hindistan’da yaşandı. Hindistan Yüksek Mahkemesi, iki yıllık kripto yasağını kaldırdı. Ülkedeki kripto borsaları bir kez daha faaliyet gösterebilecek.

İlgili – Hindistan kripto yasağı kalktıktan sonra %63 pump yapan coin hangisi?

Buna ek olarak Güney Kore parlamentosu da kripto ticaretini yasallaştıran bir yasayı geçirdi. Benzer pozitif gelişmeler doğal olarak kripto para kullanıcı sayısını da artırabilir.

Kaynak

Etiketler: